میشیگان هورت جامعه از پرورش دهنده هلو ، پرورش دهنده سیب در GLEXPO تجلیل می کند
میشیگان هورت جامعه از پرورش دهنده هلو ، پرورش دهنده سیب در GLEXPO تجلیل می کند

انجمن باغبانی ایالت میشیگان دو جایزه خدمات برجسته را در طول نمایشگاه بزرگ میوه ها ، سبزیجات و بازارهای بزرگ دریاچه های 2020 اهدا کرد. این جوایز به Paul Friday و Mike Wittenbach اهدا شد.

پل جمعه
پل جمعه

جمعه در یک مزرعه میوه در جنوب غربی میشیگان پرورش گیلاس ، سیب و هلو بزرگ شد. او عشق خود را به هلو گرفت و آن را به یک عمر ثبت ، جوایز و کمک به صنعت هلو تبدیل کرد. وقتی جمعه شروع به تولید هلو کرد ، میشیگان دو نوع اصلی رشد داد: Redhaven و Redskin. او فرصتی را برای گسترش صنعت تشخیص داد ، بنابراین شروع به پرورش انواع مختلف خود کرد.

جمعه به دلیل کار پرورش او ، در حال حاضر 34 حق ثبت اختراع و یک بار ثبت رکوردهای جهانی گینس برای سنگین ترین هلو را دارد. علاوه بر اندازه خوب ، هلوهای Flamin ‘Fury او به دلیل رنگ ، استحکام ، شیرینی و عملکرد زیاد شناخته شده اند.

جمعه به دلیل سخنرانی در سراسر کشور و خدمات در هیئت های هلو محلی و ملی در سطح ملی شناخته شده است. وی یکی از اعضای حامیان مالی هویچ میشیگان و شورای ملی هلو بوده است که در سال 2010 جایزه خدمات برجسته خود را به او اعطا کرد.

مایک ویتنباخ مالک و مدیر عامل Wittenbach Orchards در بلدینگ ، میشیگان است.

مایک ویتنباخ
مایک ویتنباخ

ریشه این باغ خانوادگی به سال 1899 برمی گردد ، زمانی که پدربزرگ ویتنباخ از سوئیس به میشیگان نقل مکان کرد و یک مزارع را خریداری کرد. پدربزرگش به شیر دادن به گاو و پرورش محصولات دانه ادامه داد ، اما او همچنین اولین درختان سیب را کاشت. در سال 1962 ، پدرش ، اد ، مدیریت مزرعه را به عهده گرفت. اد و همسرش ، لیندا ، گله لبنیات را فروختند ، سطح زیر کشت محصولات بیشتری را به باغ های ردیفی تغییر دادند و باغ را گسترش دادند. ویتنباخ اکنون نماینده نسل چهارم است ، به توسعه و پیشرفت تجارت خانوادگی ادامه می دهد.

ویتنباخ دو سال دور از مزرعه بود و مدرک فناوری را از دانشگاه ایالتی میشیگان گرفت و برای مرحوم دویل فلمینگ در ایالت واشنگتن کار کرد. او در سال 1989 با نازنین دبیرستان خود ، مارنی ازدواج کرد و آنها سه فرزند دارند. بزرگترین ، الیزابت ، با پدر و پدربزرگش کشاورزی می کند. پسرش تی ، در حال پایان دوره کارشناسی ارشد خود در باغبانی در MSU است. ویکتوریا ، کوچکترین ، تحصیلات ویژه ای را در دانشگاه ایالتی گرند ولی می گذراند.

ویتنباخ به عنوان رئیس انجمن باغبانی ایالتی میشیگان و پومسترز میشیگان و وی به عنوان رئیس صندوق اعتماد باغبانی ایالتی میشیگان خدمت کرد. وی یکی از اعضای تعاونی های Belding Fruit Storage و Next Big Thing است و در هیئت مدیره هر دو سازمان فعالیت می کند.

توسط مت میلکوویچ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *