آمار انگور برای سال 2020: خوب ، بد و سرحال
آمار انگور برای سال 2020: خوب ، بد و سرحال

تولیدکنندگان واشنگتن امسال با قیمت نقدی 205 دلار در هر تن و 260 دلار در هر تن انگور ارگانیک ، مانند انگورهای انگور Sunnyside ، واشنگتن ، از قیمت بالاتری برای انگور کنکورد برخوردار شدند.  (راس کورتنی / پرورش دهنده خوب میوه)
تولیدکنندگان واشنگتن امسال با قیمت نقدی 205 دلار در هر تن و 260 دلار در هر تن انگور ارگانیک ، مانند انگورهای انگور Sunnyside ، واشنگتن ، از قیمت بالاتری برای انگور کنکورد برخوردار شدند. (راس کورتنی / پرورش دهنده خوب میوه)

ویروس کرونا ویروس جهانی نقاط درخشان زیادی را ایجاد نمی کند ، اما همه خانواده ها در خانه با هم آب ، ژله و مربا بیشتری خریداری می کنند که به افزایش قیمت تولید کنندگان کنکورد در سراسر کشور کمک می کند.

ترنت بال ، مدیر برنامه فن آوری تاکستان و شراب یاکیما دره یاکیما ، گفت که این امر با عرضه و تقاضا در حالی که تولیدکنندگان سطح زیر کشت خود را در سالهای اخیر کشیده اند و توازن بهتری پیدا می کنند ، ترکیب می شود و “در صنعت انگور آب میوه مثبت است”.

در واشنگتن ، تولیدکنندگان در سال 2020 قیمت نقدی 205 دلار در هر تن دریافت کردند ، در حالی که در ایالات متحده شرقی قیمت نقدی به 285 دلار در هر تن رسید. این رقم در سال 2019 به ترتیب از 170 و 230 دلار بود و بسیار بالاتر از 110 دلار بود كه تولیدكنندگان واشنگتن 5 سال قبل دریافت كرده بودند.

بال ، هنگامی که در نشست سالانه انجمن انگور واشنگتن ، که عملاً در ماه نوامبر برگزار شد ، اعداد تولید و قیمت گذاری را تقسیم کرد ، گفت: “من هنوز هم فکر می کنم جایی برای رشد قیمت اضافی ، حداقل در قیمت نقدی واشنگتن وجود دارد.”

تولید در سراسر کشور کاهش یافت و از 404،000 تن در سال 2019 به 333،000 تن رسید. میزان تولید در شرق 15 درصد کمتر از متوسط ​​بود ، جایی که تولیدکنندگان حدود 165000 تن محصول برداشت کردند. تولیدکنندگان واشنگتن 135000 تن برداشت کردند ، رقمی که هم منعکس کننده کاهش سطح زیرکشت و هم بازده پایین تر از متوسط ​​در هر هکتار است.

این نمودار نشان می دهد که تولیدکنندگان واشنگتن برای محصول سال 2020 افزایش قابل توجهی 35 دلار بیشتر در هر تن به دست می آورند زیرا تولید کل ایالات متحده حدود 70،000 تن کاهش یافته است.  (منبع: Trent Ball ، کالج دره یاکیما ؛ گرافیک: جارد جانسون / پرورش دهنده خوب میوه)
این نمودار نشان می دهد که تولیدکنندگان واشنگتن برای محصول سال 2020 افزایش قابل توجهی 35 دلار بیشتر در هر تن به دست می آورند زیرا تولید کل ایالات متحده حدود 70،000 تن کاهش یافته است. (منبع: توپ ترنت ، کالج دره یاکیما
گرافیک: جارد جانسون / خوب پرورش دهنده میوه)

مایک کنسیین ، شریک تجاری ارشد شرکت تعاونی ملی انگور ، گفت که انتظار می رود پس از یخ زدن زودرس پاییز در سال 2019 بر چوب بازده ، بازده کمتری داشته باشد.

وی گفت: “خوبی این است كه كیفیت خوب بود ، قندها نیز خوب بودند.” و شرایط رشد 2020 ، اوایل برداشت و عملکرد پایین “یک دستورالعمل خوب برای پتانسیل خوب در سال بعد است ، اما این بدان معنی نیست که ما قصد داریم (آن را بدست آوریم). مادر طبیعت آخرین حرف را می زند. “

بال گفت که زمینه برای ایجاد یک بازار قدرتمند در سال 2021 فراهم شده است. شکاف بین قیمت های شرقی و غربی ، که به طور معمول به 30 دلار نزدیک است ، همراه با موجودی کم ، تولید کم 2020 و افزایش تقاضا برای آب میوه ، مثبت است ، اگرچه او متعادل است که با پتانسیل محصول بیشتر در سراسر کشور.

بال گفت: حتی در یک سال پر بازده ، تولید بعید است به سطح قبلی برسد. تولیدکنندگان واشنگتن اکنون فقط 16،600 هکتار کنکورد را پس از کاهش مداوم از سال 2014 تولید می کنند. به نظر می رسد برداشت ها کندتر می شوند.

کنسین گفت: “به نظر می رسد در صنعت انگور آب میوه در واشنگتن خوش بینی زیادی وجود دارد.” “وضعیت تامین واقعا خوب است و ما انتظار داریم که شرایط همچنان ادامه داشته باشد.”

برداشت شراب پایین

به نظر می رسد که سقوط یخ در سال 2019 به تولید انگور برای تولید کنندگان انگور شراب واشنگتن منجر شود.

بال گفت که برداشت انگور شراب در سال 2020 بسیار کمتر از پیش بینی محصول 260،000 تن بود ، بر اساس تخمین های انجمن شرابداران واشنگتن ، تولید کنندگان حدود 175،000 تن محصول برداشت کردند.

وی گفت: “این کمترین میزان از سال 2011 یا 2012 است.”

ویکی شارلاو ، مدیر اجرایی واشنگتن شراب سازان گفت که عوامل زیادی در تولید محصول سبک نقش دارند. وی گفت که رشد فروش شراب پیش از همه گیری در حال کند شدن است و تولیدکنندگان واشنگتن و کالیفرنیا در حال شروع به پاسخگویی به سیگنال های بازار با بیرون کشیدن بلوک های کم عملکرد هستند.

“سپس ، به پایان سال 2019 می رسیم ، ما هنوز در حال بررسی اثرات یخ زدن هستیم. خارج از تعادل عرضه و تقاضا وجود دارد. و سپس در مارس بازدید COVID ؛ سپس در تابستان چندین آتش سوزی رخ داد. و پس از آنکه زمان برداشت محصول دور شد ، صنعت بسیار متعجب شد که محصول بسیار سبکتر از آنچه پیش بینی می کردیم در حال تولید است. ”

وی افزود: چندین انگور در واشنگتن به دلیل نگرانی از آسیب دود ، انگور آنها رد شد ، در حالی که برخی از کارخانه های شراب سازی قرارداد معمول خود را به دلیل موجودی بیش از حد فروخته نشده و کمبود فضای مخزن کاهش دادند.

وی گفت: “همه آن ها را کنار هم قرار دادید و معلوم شد که تخمین خرد شدن خیلی کمتر از برآورد محصول ماست.” “اما حتی با همه اینها ، آنچه برداشت شد شگفت انگیز است.”

شارلاو گفت که این کیفیت خبر خوبی است و صنعت از دیدن نوری در انتهای تونل همه گیر راحت است ، اما خوش بینی برای تقاضای بهتر در سال 2021 همچنان محتاطانه است.

فشار بسته شدن بیماری همه گیر باعث فشار بسیاری از کارخانه های شراب سازی واشنگتن شده است.  در یک مصدومیت برجسته ، Walter Clore Wine and Culinary Center در Prosser - مرکزی با بودجه مالیات دهندگان که هدف آن نمایش صنعت شراب واشنگتن بود - تابستان امسال به دلیل مشکلات مالی بسته شد.  (TJ Mullinax / خوب پرورش دهنده میوه)
فشار بسته شدن بیماری همه گیر باعث فشار بسیاری از کارخانه های شراب سازی واشنگتن شده است. در یک مصدومیت برجسته ، Walter Clore Wine and Culinary Center در Prosser – مرکزی با بودجه مالیات دهندگان که هدف آن نمایش صنعت شراب واشنگتن بود – تابستان امسال به دلیل مشکلات مالی بسته شد. (TJ Mullinax / خوب پرورش دهنده میوه)

بر اساس یک مطالعه تأثیر اقتصادی که توسط Ball نوشته شده است ، فروش شراب در نیمه اول سال 2020 تقریباً 19 درصد کاهش یافته است. وی تخمین زده است که این بیماری همه گیر باعث کاهش 71 میلیون دلاری فروش انگور در سال برای تولیدکنندگان شود. وی گفت که کارخانه های شراب سازی که به شدت به اتاق های چشیدن ، فروش رستوران و رویدادها بستگی دارند بیشترین آسیب را دیده اند.

به عنوان مثال ، مرکز شراب سازی و آشپزی والتر کلور در پروسر در تابستان بسته شد. صاحب ساختمان ، آژانس توسعه اقتصادی بندر بنتون ، در ماه نوامبر اعلام کرد که تعطیلی دائمی است و به دنبال یک اپراتور جدید است.

“برخی از شرابخانه ها ، مدل آنها کار می کند. آنها بسیار آنلاین و وابسته به باشگاه شراب هستند. دیگران گفتند: “من فکر می کنم این نگرانی قانونی وجود دارد که کاهش فروش و کاهش رشد تا سال 2021 ادامه یابد. هرچه بیشتر در این محاصره ها و سفارشات خانه نشین باشیم ، تأثیر منفی بر فروش شراب دارد.”

توسط کیت پرنگامان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

My Cart (0 items)

No products in the cart.

Cart
Your cart is currently empty.