اتصال دهنده های تولید کننده زغال اخته |  میوه پرور خوب
اتصال دهنده های تولید کننده زغال اخته | میوه پرور خوب

ماسیمو یوریزو ، دانشیار ژنتیک گیاهی در دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی ، بافت زغال اخته را در یک آزمایشگاه اندازه گیری می کند.  تا به امروز ، کار کمی انجام شده است تا بفهمیم کدام یک از اجزای بافت در بهبود کیفیت میوه در زغال اخته نقش دارند.  Iorizzo به عنوان مدیر پروژه کشاورزی هماهنگ شده با واکسن ، امیدوار است که این درک را بهبود بخشد.  (با مجوز از بکی لین / دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی)
ماسیمو یوریزو ، دانشیار ژنتیک گیاهی در دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی ، بافت زغال اخته را در یک آزمایشگاه اندازه گیری می کند. تا به امروز کار کمی انجام شده است تا بفهمیم کدام یک از اجزای بافت در بهبود کیفیت میوه در بلوبری نقش دارند. Iorizzo به عنوان مدیر پروژه کشاورزی هماهنگ شده با واکسن ، امیدوار است که این درک را بهبود بخشد. (با مجوز از بکی لین / دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی)

مصرف کنندگان تمایل دارند که زغال اخته را به دلیل خواص سالم خود خریداری کنند ، اما اغلب متوجه می شوند که کیفیت توت از خرید تا خرید متناقض است. ماسیمو یوریزو ، استادیار ژنتیک گیاهی در دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی گفت: صنعت زغال اخته به ارقامی نیاز دارد که نه تنها دارای ویژگی های کیفی خوبی از میوه باشند – از جمله اندازه ، رنگ ، طعم ، استحکام و ماندگاری – بلکه این ویژگی ها را بارها و بارها بیان می کنند. .

Iorizzo با هماهنگی محققان در زمینه های اصلاح نژاد ، ژنتیک ، علوم غذایی و اقتصاد اجتماعی ، یک پروژه جدید برای بهبود کیفیت میوه Vaccinium (که شامل زغال اخته و قره قاط) است ، پروژه مشترک کشاورزی Vaccinium ، VacCAP را هدایت می کند. یوریتزو گفت ، هدف اصلی این پروژه یافتن ویژگی های میوه مورد علاقه مصرف کنندگان ، درک ژنتیک پشت این ویژگی ها و ایجاد یک چارچوب تولید مثل در اطراف آنها است.

“هر دو بلوبری و زغال اخته از نزدیک با یکدیگر رابطه دارند ، بنابراین کار مشترک در میان شبکه ای از پرورش دهندگان واکسنیم و اشتراک اکتشافاتی که از طریق استفاده از ابزارهای مبتنی بر DNA پیشرفته تر انجام شده است ، دارای پتانسیل فوق العاده ای برای منجر به کشف و انتخاب است که به ارقام بهبود یافته برای تولیدکنندگان ، “گفت لیزا واسکو دو وتر ، دانشیار دانشگاه ایالتی واشنگتن و یکی از رهبران تیم گسترش VacCAP.

وی گفت: VacCAP پروژه مشابهی را برای محصولات Rosaceae RosBREED دنبال می کند ، در ساختن جامعه ای از محققان و اعضای صنعت با اهداف تولید مثل ، به اشتراک گذاری توسعه فن آوری و اطلاعات.

RosBREED تیمی از پرورش دهندگان و محققان در سرتاسر کشور را که روی میوه های درختان ، میوه های سنگی و توت ها کار می کنند گرد هم آورد. این تلاش در طول 10 سال ، از سال 2009 ، تقریباً 25 میلیون دلار از وزارت کشاورزی ایالات متحده دریافت شد ، زیرا کار در زمینه یافتن مارکرهای ژنتیکی برای صفات با کیفیت میوه و مقاومت به بیماری است که اکنون توسط پرورش دهندگان در سراسر کشور و فراتر از آن استفاده می شود.

کار اولیه پروژه Vaccinium در سال 2016 آغاز شد ، زمانی که USDA کمک هزینه برنامه ریزی 50.000 دلاری را ارائه داد ، به تیمی از دانشمندان ، به رهبری Iorizzo ، اجازه می دهد تا از صنایع زغال اخته و زغال اخته ایالات متحده تحقیق کنند تا اولویت های پرورش آنها را بهتر درک کنند. آنها دریافتند که کیفیت میوه اولویت اصلی هر دو صنعت است. یوریزو گفت ، اولویت های دیگر شامل مقاومت در برابر بیماری و توانایی مقاومت در برابر برداشت مکانیکی است.

VacCAP در سپتامبر 2019 با درآمد 12.8 میلیون دلار از ترکیب بودجه فدرال و تطبیق بودجه موسسات و سهامداران صنعت ، رسمی شد. اعضا شامل پرورش دهندگان و متخصصان ژنتیک از م institutionsسسات دولتی و خصوصی در سراسر کشور و همچنین دانشمندانی هستند که در زمینه های اقتصادی اجتماعی ، علوم غذایی و بعد از برداشت محصولات واکسنیم متخصص هستند. وی گفت که این پروژه همچنین شامل همكاران نیوزیلند و ایتالیا است.

تا زمانی که قرار است این پروژه در سال 2023 به پایان برسد ، Iorizzo انتظار دارد که تعداد قابل توجهی از منابع ژنومی و روش های فنوتیپ به تولید کنندگان و دانشمندان زغال اخته و زغال اخته تحویل داده شود. وی همچنین انتظار دارد دانش در مورد ارتباط بین DNA ، ویژگی های میوه ، کیفیت میوه و رفتار مصرف کننده را گسترش دهد. در بلند مدت ، او امیدوار است که این پروژه منجر به افزایش تولید میوه با کیفیت برتر شود که منجر به افزایش مصرف محصولات زغال اخته و زغال اخته خواهد شد.

برای دستیابی به این اهداف ، پروژه در چندین تیم متخصص سازمان یافته است که هر کدام تمرکز متفاوتی دارند. رهبران تیم اعضای کمیته اجرایی هستند که هر دو ماه یکبار تشکیل جلسه می دهد. یوریزو یادداشت ویژه ای را درباره نقش رهبری چاد فین در پروژه یادداشت کرد. فین ، یک متخصص ژنتیک و تولید توت باسابقه با سرویس تحقیقات کشاورزی USDA ، به طور غیر منتظره ای در دسامبر 2019 درگذشت.

ایوریزو قبل از ورود به NCSU ، بلوبری را مطالعه نکرد. هنگامی که او خود را با این صنعت آشنا کرد ، با این وجود کشف کرد که برنامه های پرورشی برجسته ای در سراسر کشور وجود دارد ، اما تمرکز آنها منطقه ای بود. وی گفت ، VacCAP این برنامه ها را به هم پیوند داده و به آنها تمركز ملی و بین المللی می بخشد.

جیم هنکوک ، عضو کمیته اجرایی پروژه ، گفت: اطلاعات تولید شده توسط فعالیت های VacCAP در دامنه عمومی خواهد بود و در دسترس همه برنامه های تولید مثل ، حتی برنامه های بین المللی است. هانکوک نزدیک به چهار دهه پیش از بازنشستگی در سال 2018 ، یک پرورش دهنده توت و ژنتیک دان دانشگاه ایالتی میشیگان بود و او در حال حاضر مدیر تحقیقات ژنومی در حمایت از تولید مثل برای بلو بلو ، یک شرکت خصوصی تولید زغال اخته است.

وی گفت: “(VacCAP) یک مزیت واقعی برای کل صنعت زغال اخته است.”

توسط مت میلکوویچ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

My Cart (0 items)

No products in the cart.

Cart
Your cart is currently empty.