دسته‌بندی نشده

تحویل زیرزمینی به بازار می رود

محقق دانشگاه ایالتی واشنگتن پیت ژاکوبی و دانشجوی کارشناسی میکایلا مارس از بمب فشار برای اندازه گیری پتانسیل آب انگور Cabernet Sauvignon در ماه اوت در تاکستان های Kiona در Benton City ، واشنگتن ، به عنوان بخشی از آزمایشات Jacoby برای روش آبیاری زیر سطحی خود استفاده می کنند.  (راس کورتنی / پرورش دهنده خوب میوه)
محقق دانشگاه ایالتی واشنگتن پیت ژاکوبی و دانشجوی کارشناسی میکایلا مارس از بمب فشار برای اندازه گیری پتانسیل آب انگور Cabernet Sauvignon در ماه اوت در تاکستان های Kiona در Benton City ، واشنگتن ، به عنوان بخشی از آزمایشات Jacoby برای روش آبیاری زیر سطحی خود استفاده می کنند. (راس کورتنی / پرورش دهنده خوب میوه)

یک بوم شناس گیاهان دانشگاه ایالتی واشنگتن در تلاش است تا سیستم آبیاری انگور شراب زیر سطحی خود را که صرفه جویی در آب دارد به بازار ببرد.

وی گفت که پیت جاکوبی در حالی که هنوز اطلاعات تحقیقاتی را جمع آوری می کند ، با اعطای کمک هزینه کارآفرینی دانشگاهی 50 هزار دلاری ، تسهیلات ساخت در کالفاکس ، واشنگتن و چند خریدار علاقه مند در کالیفرنیا و تگزاس ، که تقاضای آب بیشتر از واشنگتن است ، تجارت خود را آغاز کرده است. .

او گفت علاقه به رویکرد او “در جایی که آب واقعاً گران یا نادر است” زیاد است.

سیستم زیر سطحی او آب را به سادگی از سیستم قطره ای یک تاکستان به خطی هدایت می کند که از طریق لوله های PVC به منطقه ریشه هر تاک متصل می شود. بر اساس یافته های تحقیقاتی وی ، این رویکرد مستقیم به ریشه به انگورها اجازه می دهد تا در سالهای بعد بدون مجازات مشخص ، در 60 درصد آب طبیعی محصول کاملی تولید کنند.

جاکوبی این رویکرد را توسعه داد ، اما بدون حق ثبت اختراع در حال پیشبرد است ، که دفتر تجارت WSU از پیگیری آن خودداری کرد. آلبرت تسوی ، وكیل ثبت اختراعات و متخصص توسعه تجارت در WSU ، گفت كه این معمول است. گاهی اختراعات از بسیاری از قسمتهای خارج از قفسه استفاده می کنند که اجرای حق ثبت اختراع غیرممکن است ، یا حداقل دردسر بیش از ارزش آن است.

جیکوبی به پرورش دهندگان اعتراف می کند میتوانست قطعات را بخرید و خودشان بسازید اما احتمالاً نمی خواهند ، حداقل قضاوت در مورد تماس های علاقه مندانه ای که از مشتریان بالقوه در ناپا ، کالیفرنیا و منطقه ای از تگزاس در نزدیکی لوبوک می کند ، نیست. وی گفت: “اولین س whenال هنگام تماس گرفتن از یک پرورش دهنده این است:” این چیز از کجا موجود است؟ “

روش زیر سطحی Jacoby در استفاده از لوله ها و نوار برای رساندن مستقیم آب به ریشه های زیرزمینی بسیار ساده است به طوری که دفتر تجارت WSU از پیگیری حق ثبت اختراع خودداری کرد.  (راس کورتنی / پرورش دهنده خوب میوه)
روش زیر سطحی Jacoby در استفاده از لوله ها و نوار برای رساندن مستقیم آب به ریشه های زیرزمینی بسیار ساده است به طوری که دفتر تجارت WSU از پیگیری حق ثبت اختراع خودداری کرد. (راس کورتنی / پرورش دهنده خوب میوه)

ملیسا هانسن ، مدیر تحقیقات کمیسیون شراب ایالتی واشنگتن ، گفت: حراج شرابهای واشنگتن از طریق برنامه تحقیقاتی انگور و شراب برای کارهای جاکوبی در سال 2016 ، سه سال کار به عنوان سرمایه گذاری اثبات مفهوم را تأمین کرد. وی از این پول برای جلب کمک های مالی ایالتی ، فدرال و خصوصی استفاده کرد که مجموعاً بالای 600000 دلار بود.

READ  جستجوی سیب های سیب بزرگ دریاچه های بزرگ

وی گفت: “اثبات مفهوم م worksثر است ، در واقع در مقیاس وسیعی واقعاً آزمایش نشده است.”

وی به عنوان مثال در پاسو روبلز ، کالیفرنیا ، جایی که انگور شراب در حال گسترش به تپه های بیابانی و تکیه بر آبیاری از آبهای زیرزمینی است ، پتانسیل بالقوه ای را می بیند ، منبع محدودی که به زودی توسط تعداد زیادی از دولت های جدید تنظیم می شود. اگر خشکسالی قابل توجهی وجود داشته باشد ، ممکن است به واشنگتن نیز کمک کند.

یاكوبی تحقیق خود را نیز به پایان نرسانده است. وی از طریق پروژه ای در یک باغ انگور همکاری نزدیک زیله ، واشنگتن ، در حال آزمایش اثرات آبیاری زیر سطحی روی تاک های کاشته شده مجدد است. از نظر تئوری ، رساندن آب به زیر سطح به این گیاهان جوان فرصت می دهد تا همسایگان مسن خود را که به آب کمتری نیاز دارند ، جبران کنند. آبیاری مستقیم ممکن است انگورهای جوان را از علف های هرز بالا بکشد.

این کار برای انگورهایی که به جای ویروس در سرقت شده اند ، مفید خواهد بود. در حقیقت ، بلوک آزمایشی امسال به دلیل لکه قرمز رنگ مورد شکایت قرار گرفت و نایدو رایاپاتی ، ویروس شناس در WSU-Prosser ، در این تحقیق همکاری می کند. بودجه سه سال اول آنها 25000 دلار از کمیسیون شراب تأمین شده است.

بیرون زدگی از یک بمب تحت فشار ، یک ساقه دمبرگ با فشار مشخصی از آب خارج می شود ، این نشان دهنده پتانسیل آب انگور و در نتیجه اثربخشی سیستم آبیاری زیر سطح است.  (راس کورتنی / پرورش دهنده خوب میوه)
بیرون زدگی از یک بمب تحت فشار ، یک ساقه دمبرگ با فشار مشخصی از آب خارج می شود ، این نشان دهنده پتانسیل آب انگور و در نتیجه اثربخشی سیستم آبیاری زیر سطح است. (راس کورتنی / پرورش دهنده خوب میوه)

تلاش های زیرزمینی قبلی

فناوری آبیاری قطره ای زیر سطحی از دهه 1960 بخشی از کشاورزی آبیاری بوده و در سبزیجات ، انواع توت ها ، سیب زمینی و غیره مورد استفاده قرار می گیرد. بر اساس وب سایت دانشگاه دانشگاه کلرادو ، خربزه ، توت فرنگی ، گوجه فرنگی و پیاز بهبود عملکرد و کیفیت را نشان داده اند. هزینه های راه اندازی بر اساس کتابچه فنی سرویس حفاظت از منابع طبیعی ایالات متحده ، که همچنین نکات بر اساس محصول را ذکر می کند ، بین 1200 تا 1500 دلار در هر هکتار اجرا می شود. جاکوبی هنوز هزینه های روش خود را تعیین نکرده است.

READ  گروه ها از تمدید قوانین COVID-19 توسط واشنگتن درخواست می كنند

جیکوبی خود یک مقاله تحقیق مبهم از لیبی پیدا کرد که در دهه 1980 منتشر شد ، جایی که دانشمندان سعی کردند با ریختن آب در لوله ای که در نزدیکی ریشه ها قرار دارد ، آب انگور سفره را آبیاری کنند. آنها کیفیت و مقدار میوه مشابه آبیاری سطح را گزارش کردند.

جاکوبی گفت: “من اولین نفری نبودم که به این فکر می کردم.”

به طور معمول ، روش های زیر سطحی شامل یک خط دفن شده است ، که خاک گاهی مسدود می شود و گاهی اوقات جونده ها می جوند. جاکوبی گفت ، علت به هر علت باشد ، کشاورزان نمی دانند که تا زمانی که انگورها از بین نروند مشکلی دارند.

با روش جاکوبی ، بیشتر زیرساخت ها از سطح زمین فراتر است. خط جانبی تقریباً 12 اینچ بالاتر از سطح زمین آویزان است. خروجی های جداگانه به سمت گسیل کننده هایی که درون لوله PVC قرار دارند و تقریباً 6 اینچ از سطح زمین بیرون زده اند ، منحرف می شوند. این ساطع کننده ها بدون هیچ گونه حفاری قابل دسترسی هستند و درپوش آنها با یک درپوش پلاستیکی قرمز طراحی شده است تا در صورت فشار آوردن به فشار در داخل لوله PVC از بین برود ، که نشان دهنده مسدود شدن زیر سطح است. جاکوبی گفت که هرگز در سه سال آزمایش این اتفاق نیفتاده است.

در آزمایشات وی ، لوله پی وی سی که به سوراخ های خارج شده هدایت می شود ، به عمق 1 ، 2 یا 3 فوت می رسد. نتایج او هیچ تفاوتی بین عمق وجود ندارد ، بنابراین او به احتمال زیاد قصد دارد سیستم خود را با لوله های 2 فوت بفروشد. وی گفت: انگور شراب معمولاً ریشه ای عمیق تر از آن نمی فرستد.

READ  اخلاقی فراتر از ارگانیک | میوه دهنده خوب
سیستم آبیاری جاکوبی آب را از آبیاری قطره ای طبیعی تاکستان ، لوله فوقانی ، به مسیر زیر سطح وی ، لوله پایین هدایت می کند.  بر اساس نتایج تحقیقات وی ، آب از طریق یک تنظیم کننده عبور می کند که به او امکان می دهد تأمین آب را نسبت به لوله قطره ای کاهش دهد (40 درصد ، در این نسخه) و هیچ تاثیری در رشد و تولید انگور ندارد.  (راس کورتنی / پرورش دهنده خوب میوه)
سیستم آبیاری جاکوبی آب را از آبیاری قطره ای طبیعی تاکستان ، لوله فوقانی ، به مسیر زیر سطح وی ، لوله پایین هدایت می کند. بر اساس نتایج تحقیقات وی ، آب از طریق یک تنظیم کننده عبور می کند که به او امکان می دهد تأمین آب را نسبت به لوله قطره ای کاهش دهد (40 درصد ، در این نسخه) و هیچ تاثیری در رشد و تولید انگور ندارد. (راس کورتنی / پرورش دهنده خوب میوه)

وی همچنین قصد دارد تنظیم سیستم در حدود 60 درصد از آب معمولی را توصیه کند. آنجاست که او متوجه بهترین نتایج شده است. آزمایشات وی با 40 درصد کاهش عملکرد را نشان داد.

جاکوبی مظنون است که آبیاری زیرزمینی می تواند برای باغ های میوه درختان یا آجیل ها کار کند ، که به طور معمول آب بیشتری از انگور شراب نیاز دارد. او محاکمه ای در مقیاس کوچک با یک کشاورز فندق در شرق پورتلند ، اورگان ترتیب داد.

Vionyards Kiona در Benton City ، واشنگتن ، میزبان آزمایشات اصلی Jacoby بود. مالک اسکات ویلیامز این ایده را دوست دارد. او نیز از کشاورزان در کالیفرنیا و تگزاس استعلام دریافت کرده است.

ویلیامز ، که اغلب به محققان WSU اجازه دسترسی به باغ انگور خود را برای پروژه های آبیاری می دهد ، گفت: “این فناوری جایگاه خود را دارد ، به ویژه هرچه گرم و خشک می شود و آب تنگتر می شود.”

نگرانی او مربوط به مکانیزاسیون است. خطوط Jacoby کاملاً در زیر منطقه باروری آویزان است که یک محصول برداشت می کند ، اما مدیران تاکستان از ماشین آلات برای کارهای بیشتر و بیشتر استفاده می کنند. به تجربه ویلیامز ، سیمها و لوله های اضافی گاهی مانع آن می شوند.

اما او به روش Jacoby تعهد می دهد. انگورهای بلوک آزمایشی او به همان اندازه شاد و انگورها به همان خوبی که بیرون هستند ، به نظر می رسند.

وی گفت: “ثابت شده است كه شما می توانید نسبتاً كم و به طور مداوم انگور خوب را روی درصد كمتری از آب پرورش دهید.” •

توسط راس کورتنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *