تصمیمات نازک توسط اعداد
تصمیمات نازک توسط اعداد

مایکل باندو از شرکت Cornell Cooperative Extension از نوار پرچم گذاری برای مشخص کردن خوشه های شکوفه روی این درخت گالا استفاده کرد تا رشد میوه را بعد از کاربردهای نازک تر برای تخمین مقدار میوه باقی مانده اندازه گیری کند.  این روند به دنبال استفاده از مدل رشد لوله گرده برای نازک شدن شکوفه صورت گرفت.  (با مجوز از MIchael Basedow / Cornell Cooperative Extension)
مایکل باندو از شرکت Cornell Cooperative Extension از نوار پرچم گذاری برای مشخص کردن خوشه های شکوفه روی این درخت گالا استفاده کرد تا رشد میوه را بعد از کاربردهای نازک تر برای تخمین مقدار میوه باقی مانده اندازه گیری کند. این روند به دنبال استفاده از مدل رشد لوله گرده برای نازک شدن شکوفه صورت گرفت. (با مجوز از MIchael Basedow / Cornell Cooperative Extension)

مدل رشد لوله گرده این پتانسیل را دارد که به تولیدکنندگان سیب نیویورک کمک کند تا محصولات مورد نظر خود را هدف قرار دهند ، اما این یک ابزار طلبکارانه است و هنوز چیزهای زیادی برای یادگیری نحوه استفاده از آن در ایالت وجود دارد.

محققان Cornell Cooperative Extension چند سال گذشته را صرف مطالعه ابزار رقیق سازی شکوفه ، همکاری نزدیک با باغ های تجاری در سراسر ایالت کرده اند. مدل رشد لوله گرده (PTGM) را می توان در وب سایت شبکه محیط و برنامه های آب و هوایی کورنل (NEWA) به آدرس زیر مشاهده کرد: ptgm.newa.cornell.edu.

در دره شامپلین در شمال نیویورک ، مایکل بیدوو ، متخصص میوه درختان ترویج ، با کمک مالی برنامه توسعه کشاورزی شمال نیویورک ، این مدل را با سه پرورش دهنده در سال جاری استفاده کرد.

وی گفت: اولین گام در فرآیند PTGM و ورودی کلیدی برای مدل ، با تعیین بار محصول هدف برای هر بلوک باغ شروع می شود. سپس ، با شروع باز شدن شکوفه های شاه ، تولید کنندگان 50 سبک گل شاه را اندازه می گیرند و طول متوسط ​​آنها را در مدل وارد می کنند.

شکوفه های کینگ باید هنگام باز شدن از نزدیک کنترل شوند تا مدل دقیق اجرا شود. پس از باز شدن تعداد هدف پادشاهان ، ساعت مدل شروع به علامت زدن می کند.

بر اساس داده های هواشناسی از NEWA ، این مدل رشد لوله های گرده را تخمین می زند تا زمانی که طول کامل سبک رشد می کنند ، که تعداد هدف میوه را تعیین می کند. هنگامی که این اتفاق افتاد ، از اسپری های رقیق کننده شکوفه استفاده کنید: تولید کنندگان Basedow با تیوسولفات آمونیوم استفاده شده ، ATS کار کردند ، در حالی که گوگرد و روغن آهک در غرب رایج است.

وی گفت که آنها هنوز در حال آزمایش زمان مناسب برای اولین استفاده هستند ، اما برای جلوگیری از لقاح بیشتر باید یکی دو برنامه بعدی را با 60 تا 80 درصد رشد لوله گرده اعمال کرد.

یکی از چالش های استفاده از PTGM در شمال نیویورک تنوع هوا در هنگام شکوفایی است. پنجره های فرصت برای اولین اسپری تنگ هستند ، بنابراین اگر در آن زمان هوا بد دارید ، احتمالاً پنجره خود را از دست خواهید داد.

حفظ دقت از یک بلوک به بلوک دیگر نیز می تواند دشوار باشد ، زیرا تغییرات در مقیاس کوچک در توپوگرافی باغ ، پایه و فاصله تا ساحل دریاچه ، همه تاریخهای شکوفه شکوفه تأثیر است. وی گفت ، تولیدكنندگان باندو با تمام تلاش برای ادامه ارزیابی مدل و “شماره گیری” برای دستیابی به بارهای ایده آل محصولات خود كار كرده اند.

بیدو گفت ، “هر تولیدكننده ایستگاه NEWA می تواند این كار را امتحان كند ، اما ما هنوز در حال مقابله با لجستیك مقیاس و جنبه ای هستیم كه نیروی كار در این فرآیند بازی می كند.” “شما باید کسی درختان را برچسب گذاری کنید ، شمارش ها را انجام دهید – در طول سال از زمان طول می کشد که سایر موارد توجه شما را جلب کنند. ما هنوز س ironالات زیادی داریم که باید آنها را برطرف کنیم ، بنابراین اگر قصد دارید آن را امتحان کنید ، در مقیاس محدود شروع کنید تا اعتماد به نفس خود را در چندین فصل افزایش دهید. “

شاه شکوفا می شود و روی درخت Honeycrisp باز می شود.  ساعت مدل رشد لوله گرده زمانی شروع می شود که تعداد شکوفه های سلطان باز برابر با بار محصول هدف باشد.  (با مجوز از MIchael Basedow / Cornell Cooperative Extension)
شاه شکوفا می شود و روی درخت Honeycrisp باز می شود. ساعت مدل رشد لوله گرده زمانی شروع می شود که تعداد شکوفه های سلطان باز برابر با بار محصول هدف باشد. (حسن نیت ارائه می دهد MIchael Basedow / Cornell Cooperative Extension)

گرگ پک ، استاد باغبانی کرنل ، یکی از محققانی بود که قبل از استخدام کرنل در سال 2015 ، PTGM را در ویرجینیا تک توسعه داد. وی گفت که این مدل با در نظر گرفتن دولت واشنگتن ساخته شده است ، جایی که استفاده از آن به روال استاندارد تبدیل شده است.

هوای گرم و خشک شرقی واشنگتن برای نازک شدن شکوفه های شیمیایی ایده آل است ، در حالی که در بسیاری از مناطق شمال شرقی به احتمال زیاد در هنگام شکوفایی دچار سرما و یخبندان می شوند. نازک شدن گلها هنگامی که درختان ممکن است دچار یخ زدگی شوند خطر بیشتری را به همراه دارد – بنابراین در ایالتی مانند نیویورک ، هر ساله باید اثر کم پشت شدن شکوفه ها ارزیابی شود. با این حال ، در سالهای معتدل و خشک ، پک گفت که PTGM ابزار خوبی برای تصمیم گیری در مورد استفاده از مواد رقیق کننده شکوفه است.

در غرب نیویورک ، متخصص ترویج ماریو میراندا سازو و تولیدکنندگانی که وی با آنها کار کرد نتایج بسیار متفاوت از PTGM بین سالهای 2019 و 2020 دریافت کردند.

میراندا سازو گفت: “سال گذشته ، ما با مدل رشد لوله گرده نتایج بسیار خوبی گرفتیم.” “امسال بسیار دشوارتر بود.”

مایکل باندو از کورنل کیسه ای از شکوفه های سیب را که برای اندازه گیری طول سبک جمع کرده بود ، در دست دارد.  اندازه گیری سبک یکی از متغیرهایی است که وی در مدل رشد لوله گرده وارد می کند.  (حسن نیت ارائه می دهد MIchael Basedow / Cornell Cooperative Extension)
مایکل باندو از کورنل کیسه ای از شکوفه های سیب را که برای اندازه گیری طول سبک جمع کرده بود ، در دست دارد. اندازه گیری سبک یکی از متغیرهایی است که وی در مدل رشد لوله گرده وارد می کند. (حسن نیت ارائه می دهد MIchael Basedow / Cornell Cooperative Extension)

او گفت ، در دوره شکوفایی سال 2020 بسیار داغ شد ، و گلها بسیار تهاجمی تر از آنچه پیش بینی شده بود رشد کردند – چنان سریع که تولیدکنندگان “کنترل روند” PTGM را از دست ندادند.

میراندا سازو گفت: “ما به آن عادت نداریم.” “فکر نمی کنم مثل امسال یک دوره شکوفایی دیگر داشته باشیم.”

او هنوز هم فکر می کند PTGM می تواند “ابزاری شگفت انگیز” برای کم پشت شدن شکوفه ها باشد ، به ویژه برای گونه هایی مانند Honeycrisp ، Fuji ، Gala و NY 1 (با نام SnapDragon به بازار عرضه می شود). با این حال ، تولیدکنندگان باید مایل باشند درختان خود را به طور مداوم کنترل کنند ، و تعداد گل ها را بشمارند و از آنها شمردند تا زمانی که به تعداد مورد نظر خود برسند.

یک کیسه شکوفه سیب در کنار کولیس و برگه دادهو ، که از آن برای ضبط طول سبک استفاده می کند ، شکوفا می شود.  (حسن نیت ارائه می دهد MIchael Basedow / Cornell Cooperative Extension)
یک کیسه شکوفه سیب در کنار کولیس و برگه دادهو ، که از آن برای ضبط طول سبک استفاده می کند ، شکوفا می شود. (حسن نیت ارائه می دهد MIchael Basedow / Cornell Cooperative Extension)

جیسون وودورث ، مالک مشترک مزرعه میوه لامونت در واترپورت ، نیویورک ، گفت: مقدار اضافی کار مورد نیاز در یک بازه زمانی کوتاه می تواند استفاده از نوع PTGM را برای یک پرورش دهنده استرس زا کند. تیم پاشش شما باید “روی یک سکه متوقف شود” تا یک نوع خاص را در یک زمان خاص اسپری کند. وقتی در فاصله 20 مایلی از یکدیگر 5 باغ دارید ، این امر بسیار پیچیده می شود.

رابرت براون ، مالک مشترک Orchard Dale Fruit Co. ، که در غرب نیویورک نیز هست ، دو سال است که از PTGM استفاده می کند. او گفت اگر همه کارها را درست انجام دهید و به هدف شکوفه خود برسید ، بار محصول حاصل “تقریباً یک اجرا خانگی است”. اما شما باید هدف شکوفه را بزنید ، این بدان معناست که شما در طول شکوفایی “اساساً باید در باغ اردو بزنید” زیرا گرده افشانی می تواند خیلی سریع اتفاق بیفتد.

براون از دستورالعمل های دقیق مدل پیروی نمی کند: وی مشاهدات خود از آب و هوا و دانش بلوک های خود و نحوه عملکرد آنها را در فرآیند تصمیم گیری خود گنجانده است.

براون گفت: “شما باید بتوانید آنچه را که مدل به شما می گوید با تجربه خود ترکیب کنید.” “اگر می توانید این کار را انجام دهید ، می توانید نتایج بسیار خوبی کسب کنید.”

وی گفت: PTGM برای برخی از انواع بهتر از برخی دیگر است. این با Honeycrisp بسیار عالی کار می کند ، که یک شکوفه سلطنتی زیبا و پس از آن یک شکوفه جانبی دارد ، اما در Gala ، جایی که بعضی اوقات بالای درخت می تواند قبل از پایین آن شکوفا شود ، یا برعکس بسیار عالی است.

براون به استفاده از PTGM در Honeycrisp ادامه خواهد داد. حتی اگر دستورالعمل های مدل را برای نامه دنبال نمی کند ، دوست دارد که این امر او را مجبور کند بیشتر وقت خود را در باغ بگذراند ، و در مورد درختان خود بیاموزد – که در نهایت ، او را پرورش دهنده بهتری می کند.

توسط مت میلکوویچ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

My Cart (0 items)

No products in the cart.

Cart
Your cart is currently empty.