جستجوی سیب های سیب بزرگ دریاچه های بزرگ
جستجوی سیب های سیب بزرگ دریاچه های بزرگ

کریس گوتشالک در ماه اکتبر سیب های Sweet Alford را در بلوک Great Apple Cider Apple block در کلارکسویل ، میشیگان انتخاب می کند.  Sweet Alford یکی از ده ها نوع سیب است که برای عملکرد آن در شرایط رشد میشیگان آزمایش می شود.  (مت میلکوویچ / پرورش دهنده خوب میوه)
کریس گوتشالک در ماه اکتبر سیب های Sweet Alford را در بلوک Great Apple Cider Apple block در کلارکسویل ، میشیگان انتخاب می کند. Sweet Alford یکی از ده ها نوع سیب است که برای عملکرد آن در شرایط رشد میشیگان آزمایش می شود. (مت میلکوویچ / پرورش دهنده خوب میوه)

صنعت سایدر سخت میشیگان به سرعت در حال رشد است و اکنون بخش قابل توجهی از بخش نوشیدنی های صنایع دستی این ایالت را پر کرده است. استیو ون نوکر ، استاد باغبانی دانشگاه ایالتی میشیگان ، گفت: اگر عاملی برای رشد صنعت محدود کننده باشد ، کمبود سیب سیب تخصصی است.

انواع سیب ، که با سیب های آشپزی متفاوت هستند و حاوی مقادیر بسیار زیادی قند ، اسید و تانن هستند ، طعم دهنده های پیچیده مورد نظر سازندگان سیر را فراهم می کنند. بیشتر این ارقام سیب سخت از انگلیس و اروپای غربی سرچشمه می گیرند و شناخته شده نیستند که در شرایط میشیگان رشد خوبی دارند. ون نوکر گفت ، اما با افزایش تقاضا از سوی مصرف کنندگان و تولیدکنندگان مواد غذایی ، تولیدکنندگان باید بدانند که کدام ارقام سیب در محیط آنها رشد می کنند.

برای یافتن این سیب های ایده آل ، ون نوکر و دستیار تحقیقاتی فارغ التحصیل MSU ، کریس گوتشالک ، مجموعه سیب های Great Lakes Cider Apple را در مرکز تحقیقات کلارکسویل MSU در سال 2016 تأسیس کردند. آنها با کمک کمک مالی انجمن باغبانی ایالت میشیگان ، 10 درخت را از هر 15 رقم کاشتند ، عمدتا انواع سنتی سیب اروپایی. درختان کلارکسویل به عنوان پیوند 1 ساله روی پایه M.9 کاشته شدند ، بیشتر چوب های پیوندک از مجموعه ژرم پلاسم مالوس وزارت کشاورزی ایالات متحده در ژنو ، نیویورک بود.

با اعطای کمک مالی سال 2018 از طرف اداره کشاورزی و توسعه روستایی میشیگان به آنها اجازه داده شد تا سال بعد بیش از 60 رقم اضافی بکارند. پس از کاشت نهایی در بهار سال 2020 ، این مجموعه اکنون 88 رقم منحصر به فرد دارد ، گفت Gottschalk ، که به دنبال دکترای باغبانی ، اصلاح نباتات و ژنتیک است.

ون نوکر همچنین پروژه اصلاح نژاد PureRed در میشیگان را هدایت می کند ، آزمایشی از انواع سیب های آب قرمز – برخی از آنها دارای پتانسیل سیب سخت هستند – درست در کنار بلوک سیب در مرکز تحقیقات.

Gottschalk مدیریت بلوک سیدر بزرگ دریاچه ها در کلارکسویل را بر عهده دارد. وی گفت که انواع کاشته شده در سال 2016 – مانند Esopus Spitzenburg و Roxbury Russet – در حال تولید میوه هستند ، اما او انتظار دارد تا سال 2021 بیشتر درختان آنلاین شوند.

هدف از این مجموعه شناسایی مجموعه ای اصلی از 10 تا 20 نوع سیب است که در شرایط میشیگان عملکرد فوق العاده ای دارند. گوتشالك گفت ، عملكرد استثنايي عوامل زيادي را در بر مي گيرد ، اما ارقام مولد و مقاوم در برابر بيماري با سطح تانن بالا كه از تحمل دوسالانه اجتناب مي كنند ، مطمئناً با اين قانون مطابقت دارد.

کریس گوتشالک آزمایش لک نشاسته را ارزیابی می کند تا رسیدن یک رقم سیب سخت از Great Apple Lakes Cider Apple Collection در مرکز تحقیقات کلارکسویل دانشگاه ایالتی میشیگان در ماه اکتبر انجام شود.  (مت میلکوویچ / پرورش دهنده خوب میوه)
کریس گوتسچالک آزمایش لک نشاسته را ارزیابی می کند تا رسیدن یک رقم سیب سخت از Great Apple Lakes Cider Apple Collection در مرکز تحقیقات کلارکسویل دانشگاه ایالتی میشیگان در ماه اکتبر انجام شود. (مت میلکوویچ / پرورش دهنده خوب میوه)

گسترش آنها

کاشت مجموعه سیب های Great Lakes Cider Apple در سال 2019 فراتر از Clarksville گسترش یافت ، در حال حاضر ده ها رقم در چهار باغ تجاری در سراسر میشیگان تکثیر شده اند. تولیدکنندگان همکاری از سیستم های آموزشی مورد نظر خود با تراکم های مختلف استفاده می کنند. Gottschalk گفت: تولیدكنندگان در هنگام تولید سیب سیب ، در دو اردوگاه عمومی قرار می گیرند. برخی ، با در نظر گرفتن سیب سیب ، یک محصول فرآوری که قیمت بالایی نخواهد داشت ، آنها را در سیستم های کم بازده و کم چگال پرورش می دهند تا هزینه ها کاهش یابد. دیگران آنها را در سیستم های مدرن تر با چگالی بالا پرورش می دهند و به دنبال مزایای کارایی بیشتر هستند.

کاشت Clarksville بیشتر به تراکم بالا متمایل است ، اما حتی با وجود ستون ها و سیم ها در سیستم آموزش محور عمودی ، هنوز هم حدود 5 فوت بین درختان وجود دارد.

گوتشالک گفت: “ما می خواستیم آنها را فاصله دهیم تا بتوانیم معماری درخت را ببینیم.”

گسترش کاشت در سراسر ایالت به تفکیک اختلافات منطقه ای کمک می کند. به عنوان مثال ، گونه ای که در کلارکسویل ، نزدیک وسط شبه جزیره پایین به خوبی رشد می کند ، ممکن است در دریاچه لیلاناو ، در گوشه شمال غربی آن شبه جزیره – یا بالعکس رشد خوبی نداشته باشد. گوتسچالک گفت ، این اختلافات می تواند فراتر از میشیگان و سایر مناطق اطراف دریاچه های بزرگ باشد.

گرگ پک ، استادیار دانشگاه کرنل که مدیریت آزمایش های مختلف انواع مختلف سیب سخت در ایالت نیویورک را بر عهده دارد ، گفت: “نیویورک و میشیگان ، از بسیاری جهات ، همیشه به یکدیگر نگاه می کنند.” “آب و هوای آنها شبیه است ، اما دقیقاً یکسان نیست.”

پک گفت ، داده های تولید شده توسط مجموعه سیب های Great Lakes Cider Apple کمک بزرگی به تولیدکنندگان خواهد کرد ، نه تنها در میشیگان بلکه در شمال شرقی.

Gottschalk ، دستیار تحقیقاتی فارغ التحصیل دانشگاه ایالتی میشیگان ، در ماه ژوئیه درختان بلوک کلارکسویل را نگهداری می کند.  88 نوع منحصر به فرد در بلوک وجود دارد که بیشتر آنها در سال های 2019 و 2020 در سیستم آموزش محور عمودی کاشته می شوند.  (مت میلکوویچ / پرورش دهنده خوب میوه)
Gottschalk ، دستیار تحقیقاتی فارغ التحصیل دانشگاه ایالتی میشیگان ، در ماه ژوئیه درختان بلوک کلارکسویل را نگهداری می کند. 88 نوع منحصر به فرد در بلوک وجود دارد که بیشتر آنها در سال های 2019 و 2020 در سیستم آموزش محور عمودی کاشته می شوند. (مت میلکوویچ / پرورش دهنده خوب میوه)

در سنت جانز ، میشیگان ، نزدیک مرکز شبه جزیره پایین ، مایک بک پرورش دهنده و تولیدکننده مواد غذایی حدود 10 نوع از مجموعه دریاچه های بزرگ ، از جمله Dabinett و چند سیب گوشت قرمز ، کاشت. او آنها را روی پایه M.106 با فاصله 12 در 20 فوت کاشت. وی گفت كه او قصد دارد آنها را ، همانطور كه ​​در اروپا رایج است ، بلرزد.

دور از شمال غربی دریاچه لیاناو ، کوین VerSnyder پرورش دهنده حدود 60 نوع – 10 درخت از هر یک کاشت. او قبل از اینکه گوتشالک به دنبال او بگردد ، در حال رشد حدود 1800 درخت مخصوص سیب بود. او درختان جدید را در پایه Bud.9 کاشت ، تقریباً با یک فوت فاصله.

VerSnyder گفت: “من می خواستم درباره چیزهای دیگر آنجا بیشتر بدانم.” “شاید چند جواهر پنهان پیدا کنید.”

منطقه ای که به خصوص گوتشالک را شیفته خود کرد ، حتی در شمال ، در شبه جزیره فوقانی میشیگان قرار داشت – بزرگ ، کم جمعیت و معروف به زمستان های طولانی و سرد که برای رشد میوه مهمان نواز نیستند.

وی گفت: “در آنجا زمین های کشاورزی زیادی استفاده نمی شود.” “این فرصت بی پایان به نظر می رسد.”

Gottschalk یک کارخانه شراب سازی شبه جزیره فوقانی پیدا کرد که موافقت کرد چندین بهار رقم را در بهار 2019 در پایه M.7 بکارد.

جیم و رابین بارکر ، صاحب کارخانه شراب سازی End of the Road Winery در Germfask ، قبلاً ساید سخت تولید می کنند ، اما آنها سیب ها را از منابع دیگر خریداری می کنند. تنها انگور شرابی که می توانند آنها را پرورش دهند هیبریدهای مقاوم به سرما هستند و حتی اینها یک مبارزه است. اما بارکرها فکر می کنند که می توان سیب سیب را در منطقه خود پرورش داد ، زیرا آنها دارای درختان قدیمی McIntosh در املاک خود هستند و تصمیم گرفتند یک گلوله به آن بزنند.

اولین زمستان اولین آزمون را به همراه داشت و نتایج دلگرم کننده نبودند. برف و باران یخ زده بیشتر درختان سیب جوان سیب را خرد کرد. جیم بارکر گفت ، حدود 80 درصد از این آسیب دیدگی ها قابل ترمیم بود.

اما از نظر گوتشالک ، حتی نتیجه منفی نیز نتیجه است. او تصمیم گرفت که بهتر است پیوندهای 1 ساله را در آن طرف شمال نکارید. درختان سه یا 4 ساله بیشتر از خط برف می مانند. هرچه زمان می گذرد ، نتایج ممکن است نشان دهد که انواع سیب نمی توانند در شبه جزیره فوقانی موفق شوند ، اما یک زمستان بد این مسئله را تعیین نمی کند.

وی گفت: “اگر حتی پنج نوع میوه پیدا کنیم ، این یک پیروزی است.”

بارکرها در ژوئیه سال 2020 درختان بیشتری از مجموعه سیدر را کاشتند. همراه با گوتشالک ، آنها منتظرند ببینند که آیا درختان جدید در زمستان آینده زنده می مانند یا خیر.

جیم بارکر گفت: “من چیز زیادی در مورد این سیب ها نمی دانم ، اما امیدوارم در چند سال آینده بیشتر بدانم.”

توسط مت میلکوویچ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

My Cart (0 items)

No products in the cart.

Cart
Your cart is currently empty.