دسته‌بندی نشده

دادگاه عالی WA معافیت اضافه کار را مغایر قانون اساسی دانست

در رای 5–4 ، دادگاه عالی ایالتی واشنگتن حکم داد که کارگران کشاورزی ، حداقل کسانی که در صنایع لبنی کار می کنند ، طبق قانون اساسی ایالت حق دریافت اضافه کار را دارند.

با ارائه نظرات در 5 نوامبر ، بالاترین دادگاه این ایالت در یک پرونده 4 ساله حکم داد که معافیت واشنگتن از قانون اضافه کاری کارگران کشاورزی خلاف قانون اساسی است.

نویسندگان اکثریت نظر خود را به طور خاص در مورد کارگران لبنیات اعمال کردند ، و در مورد بقیه نیروی کار کشاورزی ایالت ، از جمله کسانی که در صنعت میوه درخت هستند ، س questionsالاتی را به جای گذاشتند. سه نفر از پنج قاضی اکثریت نیز یک نظر جداگانه اما مرتبط را امضا کردند که نشانگر حق اضافه کاری است باید برای همه کارگران کشاورزی اعمال شود.

این حکم ناشی از یک دادخواست طبقاتی در سال 2016 در دادگاه عالی شهرستان یاکیما توسط 300 کارگر لبنیات است که خواستار تخفیف برای چندین شکایت در محل کار هستند. بیشتر آنها آباد شدند. با این حال ، موضوع اضافه کاری به دادگاه عالی ایالت رسید.

این حکم همچنین این س openال را که آیا حقوق اضافه کار باید عطف به ماسبق باشد باز گذاشت ، زیرا دادگاه به طور خاص در مورد آن سال نشده است. احکام مربوط به اشتغال کشاورزی در گذشته توسط دیوان عالی کشور به سه سال بازپرداخت نیاز داشت.

انجمن میوه های درختی ایالت واشنگتن به نمایندگی از صنعت میوه درخت در پرونده دادگاه عالی خلاصه ای ارائه داد.

– توسط راس کورتنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *