دسته‌بندی نشده

دانشگاه مینه سوتا آخرین سیب Triumph را راه اندازی کرد

MN80 ، با عنوان Triumph به بازار عرضه می شود ، آخرین سیبی است که از برنامه تولید سیب دانشگاه مینه سوتا منتشر شده است.  (با مجوز از دانشگاه مینه سوتا)
MN80 ، با عنوان Triumph به بازار عرضه می شود ، آخرین سیبی است که از برنامه تولید سیب دانشگاه مینه سوتا منتشر شده است. (با مجوز از دانشگاه مینه سوتا)

برنامه پرورش سیب دانشگاه مینه سوتا آخرین رقم سیب خود را با نام MN80 منتشر کرده است که با عنوان Triumph به بازار عرضه می شود. MN80 برای تکثیر به نهالستان ها رهاسازی شده است و تولیدکنندگان می توانند از سال 2021 سفارش کاشت درختان را بدهند.

MN80 ، صلیبی از Honeycrisp و Liberty ، میوه های جذابی را با شلختگی گاه به گاه کاسه ساقه تولید می کند. طبق اعلامیه دانشگاه ، اواخر ماه سپتامبر آماده برداشت خواهد شد ، شبیه یا کمی دیرتر از والدین آن ، Honeycrisp ، و برای منطقه 4 USDA مقاوم است.

دیوید بدفورد ، پرورش دهنده باسابقه سیب در دانشگاه مینه سوتا ، گفت: MN80 مقاومت زیادی در برابر بیماری دارد و حاوی دو شکل ژنتیکی مقاومت در برابر پوسته سیب ، یکی از رایج ترین بیماری های سیب است.

وی گفت: “با ادامه بررسی استفاده از مواد شیمیایی در باغات ، ما معتقدیم كه Triumph می تواند ابزاری مفید برای كاهش مقدار مواد شیمیایی مورد استفاده در تولید سیب باشد.”

Triumph از عطر و طعم ترش شیرین برخوردار است که نشان داده شده مورد پسند مصرف کنندگان است. بدفورد گفت: این محصول همچنین دارای بافتی محکم اما واضح ، ماندگاری مناسب و رنگ قرمز جذاب است.

بر اساس این اعلامیه ، Triumph به عنوان یک نوع باز (فقط حق امتیاز درخت) منتشر شده است ، به این معنی که تولیدکنندگان می توانند درختان را مستقیماً از مهد کودک هایی خریداری کنند که از دانشگاه مینه سوتا مجوز تکثیر و فروش درخت را دارند.

READ  Hort Show Day 3: آفات

برای اطلاعات بیشتر ، مراجعه کنید https://mnhardy.umn.edu/triumph-apple.

توسط مت میلکوویچ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *