رستوران ساخته شده نیویورک از شوخی اینترنتی به واقعیت یک شبه تبدیل می شود | نیویورک

یک “استیک خانه جعلی” که به عنوان “یک شوخی مفصل” بین گروهی از دوستان صنعت فناوری آغاز شد، پس از برگزاری اولین نشست خود برای ۱۴۰ نفر و اعضای رسانه در شهر نیویورک، در فضای مجازی منتشر شد.

خانه استیک مهران، که قبلاً فقط به عنوان فهرست نقشه های گوگل وجود داشت که توسط هم اتاقی های مهران جلالی، بنیانگذار ۲۱ ساله یک استارتاپ هوش مصنوعی ایجاد شده بود، در اولین و آخرین شب خود در روز شنبه، مهمانان را به خود جذب کرد.

«رستوران» پس از آن شروع شد که هم اتاقی‌های جلالی که می‌خواستند به توانایی او در پخت استیک احترام بگذارند، استیک‌خانه را در خانه مشترکشان در سمت بالا شرقی فهرست کردند و نظرات درخشانی از خود به جای گذاشتند. این منجر به نشستن در یک فضای بازشو، با منویی به نام “دایره گاوی زندگی” شد.

خبرنگاران از نیویورک تایمز، نیویورک پست و ظاهراً این امریکن لایف برای گزارش دادن در مورد این رویداد حضور داشتند – اما برخی آنلاین از این حیله به عنوان تقلید ضعیف از یک رستوران جعلی مستقر در لندن انتقاد کردند که در سال ۲۰۱۷، غذاخوری‌ها را فریب داد تا غذای آماده ۱ پوندی بخورند.

نیویورک تایمز گزارش داد که جلالی و ۱۶ نفر دیگر که همگی در صنعت فناوری کار می کردند، در یک “خانه هکر” زندگی می کردند که یکی از آنها فهرست استیک هاوس مهران را در Google Maps ایجاد کرد. در طول یک سال، این فهرست امتیازات زیادی از دوستان دریافت کرد، اگرچه در نگاه قبلی، لحن آراسته برخی ممکن است یک هدیه باشد.

«هرگز طعمی به این خوشمزه و نفیس را نچشیده ام. همانطور که گاز می گیرید، تمام وجود شما به سعادت و آرامش محض منتقل می شود. واضح است که استیک به دست خدا پخته شده است.

یکی دیگر نوشت: “من حاضر نیستم در مورد جزئیات این گشت و گذار بیشتر بگویم زیرا این یک تجربه عمیقا احساسی بود که تا پایان عمر به یاد خواهم داشت.”

با وجود عدم وجود، رستوران شروع به جلب توجه کرد. یک روز در سال ۲۰۲۲، دو نفر در آپارتمان حاضر شدند و خواستار یک میز شدند. تایمز گزارش داد که آنها را رد کردند، اما هم اتاقی ها به فکر باز کردن یک رستوران افتادند و یک وب سایت با لیست انتظار ایجاد کردند که بیش از ۹۰۰ ثبت نام را جذب کرد.

در این سال، بیشتر گروه به سواحل غربی نقل مکان کرده بودند. به گزارش تایمز، پس از اینکه یک نویسنده غذا شروع به تحقیق در مورد استیک خانه مهران کرد، جلالی تصمیم گرفت برای حفظ این شوخی، فضای مراسم را استخدام کند و غذا را بگذارد.

جلالی به تایمز گفت: «اگر افراد بیشتری به آن نگاه کنند، همه چیز از بین خواهد رفت.»

آنها یک فضای رویداد را در دهکده شرقی در منهتن رزرو کردند، با افرادی که در لیست انتظار بودند تماس گرفتند و شگفتی روز شنبه متولد شد.

نیویورک پست گزارش داد که بیش از ۶۰ کارمند از مهمانان پذیرایی کردند تا “شعری ظریف” را “به خاطر بسپارند”.

فضای رویداد با عکس‌های تزیین شده از جلالی در حال سرو غذا برای افرادی از جمله جان اف کندی و آلبرت انیشتین مورد تمسخر قرار گرفت و جلالی به مهمانان گفت: «توصیه می‌کنم درک خود از زمان خطی را به حالت تعلیق درآورید».

این منو شامل لیوان‌های شیر بود – که ظاهراً اشاره‌ای به تم گاوی منو بود – پنیر و استیک.

جلالی و دوستانش اولین کسانی نیستند که مردم را متقاعد می کنند که رستورانی با نقد و بررسی خوب اداره می کنند، همانطور که چندین نفر در نیویورک تایمز اشاره کردند. پست اینستاگرام در مورد عصر

یک نفر نوشت: «برای افرادی که هرگز نام The Shed at Dulwich را نشنیده‌اند، حدس می‌زنم این افراد تصمیم گرفتند که این قطعه را بدزدند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

دیگری نوشته است: “آیا The Shed at Dullwich (sic) در اینجا پیگیر اقدامات قانونی خواهد بود؟” و تگ شد اوبا باتلر.

آن نظر دهندگان و دیگران به آن ارجاع می دادند رستوران جعلی – «آلونک در دالویچ» – توسط باتلر، نویسنده بریتانیایی، در خانه‌اش در لندن در سال ۲۰۱۷ راه‌اندازی شد.

رستوران باتلر پس از ارسال لیستی برای مؤسسه موجود در تریپ ادوایزر و تشویق دوستان و خانواده به نظرات مثبت، مورد توجه قرار گرفت.

ظرف شش ماه، Shed at Dulwich به عنوان بهترین رستوران لندن رتبه بندی شد و باتلر با درخواست های رزرو غرق شد.

پس از کاهش رزرو برای ماه ها، باتلر تصمیم گرفت در واقع یک وعده غذایی بخورد و ۳۱ پوند (۴۰ دلار) را برای مواد اولیه خرج کرد. هنگامی که مهمانان شام به سوله – اساساً باغ پشتی باتلر – رسیدند، او و تیمی از دوستانش غذاهای آماده و قوطی سوپ سرو کردند.

پس از انتشار باتلر داستانی در مورد تجربه در Vice، او با رسانه های سراسر جهان مصاحبه کرد، و کتابی پرفروش نوشت، چگونه راه خود را به سمت شماره ۱ بسازید.

باتلر به این نتیجه رسید: «بنابراین می‌رویم: من مردم را به مجموعه‌ای از صندلی‌های خارج از آلونک من دعوت کردم که عجولانه جمع شده بودند، و آن‌ها با این تصور که واقعاً می‌تواند بهترین رستوران در لندن باشد، تنها بر اساس رتبه‌بندی تریپ ادوایزر، آنجا را ترک کردند.» مقاله.

می‌توانید بدبینانه به این موضوع نگاه کنید – استدلال کنید که بوی اینترنت امروزه آنقدر قوی است که مردم دیگر نمی‌توانند از حواس خود به درستی استفاده کنند. اما من دوست دارم مثبت اندیش باشم. اگر بتوانم باغم را به بهترین رستوران لندن تبدیل کنم، به معنای واقعی کلمه هر چیزی ممکن است.»

حتی، به نظر می رسد، این طرح شش سال بعد تکرار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *