دسته‌بندی نشده

رویکرد خودمختار برای میوه درخت – ویدئو

GUSS یا سیستم اسپری بدون سرنشین جهانی ، در سال 2017 از طریق یک باغ آجیل در کالیفرنیا کار می کند. سازنده کالیفرنیایی در حال ساخت نمونه اولیه نسخه کوچکتر برای کار در باغ های میوه درختان شمال غربی اقیانوس آرام است.  (با حسن نیت ارائه می دهد GUSS)
GUSS یا سیستم اسپری بدون سرنشین جهانی ، در سال 2017 از طریق یک باغ آجیل در کالیفرنیا کار می کند. سازنده کالیفرنیایی در حال ساخت نمونه اولیه نسخه کوچکتر برای کار در باغ های میوه درختان شمال غربی اقیانوس آرام است. (با حسن نیت ارائه می دهد GUSS)

سازندگان سمپاش مستقل مورد استفاده در باغات آجیل کالیفرنیا به میوه های درختی به عنوان بازار بعدی خود چشم دوخته اند.

GUSS ، سمپاش خودران ، در باغ های بادام ، پسته و گردو کالیفرنیا پیشرفت بزرگی داشته است. این شرکت مستقر در کینگزبورگ تاکنون 46 واحد و هر کدام را با قیمت 285000 دلار فروخته است.

این به تنهایی کارن لوئیس ، متخصص گسترش میوه درخت دانشگاه ایالتی واشنگتن را که تحت تأثیر درک خود از مکانیزاسیون است تحت تأثیر قرار می دهد. او دید که ایده هایی می آیند و می روند ، در حالی که تعداد کمی مشتری در واقع خرید می کنند. به نظر می رسد برای GUSS ، کشاورزان در حال نوشتن چک هستند.

لوئیس گفت: “این هر روز در تجارت ما اتفاق نمی افتد.”

مهندسان این شرکت در حال حاضر نمونه کوچکتری به نام Mini GUSS را در دست ساخت دارند تا در ردیف های باریک میوه درخت درخت شده و انگور شراب جای گیرد. برعکس ، ردیف های بادام معمولاً 20 فوت عرض دارند.

گری تامپسون ، مدیر عامل شرکت ، گفت: توسعه دهندگان حدود 80 درصد با Mini GUSS کار می کنند و زمستان امسال در نزدیکی فرسنو آزمایشاتی را در انگور کالیفرنیا و میوه های سنگ قیمه انجام داده اند. آنها قصد دارند نمونه اولیه آن را سال آینده به واشنگتن بیاورند.

تامپسون گفت: “بازار بزرگ بعدی که می خواهیم هدف آن قرار بگیریم شمال غربی اقیانوس آرام است.”

عرض مینی 6 فوت ، طول 5/1 فوت و طول 20 فوت با مخزن اسپری 400 گالنی ، مجهز به موتور 3.8 لیتری دیزل کامینز است. تامسپون گفت ، این شرکت هنوز در مورد قیمت Mini GUSS تصمیم نگرفته است.

READ  اصلاح خاک Agro Gold در واشنگتن به دلیل محتوای علف کش بدون برچسب ممنوع شد

GUSS که مخفف Global Spray بدون سرنشین سیستم است ، برای هدایت خود از میان ردیف های باغ از ترکیبی از GPS ، لیدار و بینایی رایانه استفاده می کند. یک نفر با لپ تاپ می تواند تا هشت سمپاش را از راه دور کار کند.

تامپسون گفت ، بزرگترین چالش برنامه ریزی وسیله نقلیه برای کار در مناطقی از اتصال GPS غیر قابل اعتماد است ، مانند زیر یک تاج درخت V-trellised. آنجاست که لیدار و دید کامپیوتر شروع می شود.

رابط کاربری در GUSS به یک نفر امکان می دهد تا حداکثر هشت سمپاش را از طریق لپ تاپ همزمان کار کند. (با احترام GUSS)
رابط کاربری در GUSS به یک نفر امکان می دهد تا از طریق لپ تاپ حداکثر هشت سمپاش را همزمان کار کند.(با حسن نیت ارائه می دهد GUSS)

این شرکت هنوز هم سمپاشی های سفارشی انجام می دهد ، این نحوه شروع کار آن در سال 1982 است. با این حال ، برای تولیدکنندگانی که دستگاه را خریداری می کنند ، بازده سرمایه گذاری بین یک تا سه سال اتفاق می افتد ، تامپسون گفت ، بر اساس برآوردهای داخلی خود شرکت و گزارشات حدود ده تولید کننده. این پیش بینی های بازگشت نیروی کار مستقیم را در نظر می گیرند اما به دلیل زمان بهتر اسپری و کاهش خطر مسئولیت ، عملکرد و افزایش کیفیت را کنار می گذارند. تامپسون گفت ، کمی کردن آن دشوارتر است.

Gwen Hoheisel ، متخصص WSU Extension ، GUSS را فقط یکی از چندین شکل جالب “هوشمند” ابزار اسپری می داند. GUSS خود را هدایت می کند ، دیگران عرض پالس را تعدیل می کنند ، برخی دیگر کنترل دقیق تر اپراتور را ارائه می دهند. پرورش دهندگان باید خود تصمیم بگیرند که مهمترین مورد چیست. هرچه زمان می گذرد ، بسیاری از این عملکردها به طور همزمان کار می کنند.

هوهیزل ، متخصص در زمینه آموزش سمپاش گفت: “در نهایت این فناوری ها ممکن است همه در ماشین های مختلف ارائه شوند.”

READ  عنوان X بیماری جلسه صبح Hort Show است

دیگران

GUSS تنها قطعه ای از تجهیزات خودران با پتانسیل برای صنعت میوه نیست. لوئیس همچنین به Burro ، پلتفرمی خودکار که در صنعت انگور سفره کالیفرنیا استفاده می شود ، چشم دوخته است. چند تولید کننده زغال اخته آزمایشاتی را با Burro در کالیفرنیا و نیوجرسی انجام داده اند.

تولید کنندگان معمولاً از Burro برای حمل سینی ها یا سطل های کوچک میوه برداشت شده از کارگر برای توزین مجدد میز و دوباره استفاده می کنند. این سیستم با کمک GPS ، از بینایی رایانه ای استفاده می کند و خود را به دور سطل ها ، بوشها و سایر موانع هدایت می کند. همچنین می توان به یک فرد دستور داد ، معمولاً رئیس خدمه صبح ردیف های کار را تنظیم می کند.

چارلی اندرسن ، مدیر عامل شرکت ، گفت: تولید کننده فیلادلفیا ، Augean Robotics ، حدود دوازده مشتری دارد. این مخلوطی از مشتریان خدماتی است که برای مدت چند هفته بین شش تا 10 واحد استخدام می کنند و برخی دیگر که ماشین آلات را به طور کامل خریداری کرده اند. برای خریداران ، بورو هر کدام 10 هزار دلار و با 2000 دلار هزینه خدمات یک ساله هزینه می کند.

آندرسن گفت ، بازگشت سرمایه حدود یک سال است. این بر اساس تجزیه و تحلیل های خود شرکت است که با مشتریانی کار می کند که 10 تا 35 درصد افزایش بهره وری برداشت را در همان بلوک های همان نوع به طور همزمان مشاهده کرده اند. یک ربات معمولاً بین شش تا 10 جمع کننده را پشتیبانی می کند.

READ  روش بیودینامیکی باعث اتصال به کیهان می شود

این شرکت هنوز تلاشی برای ورود به صنعت میوه درخت نکرده است. آندرسن گفت: “ما تلاش کرده ایم تا تقاضا را همانطور که هست برطرف کنیم.”

Burro یک واگن خودران با یک سکو است که در صنایع انگور رومیزی و زغال اخته برای حمل سینی ها و لبه های کامل به ایستگاه توزین استفاده می شود.  (با احترام از رباتیک اوژین)
Burro یک واگن خودران با یک سکو است که در صنایع انگور رومیزی و زغال اخته برای حمل سینی ها و لبه های کامل به ایستگاه توزین استفاده می شود. (با احترام از رباتیک اوژین)

اندرسن گفت ، جابجایی دستگاه برای حرکت در تاکستان نسبتاً آسان است. وی گفت: این شرکت ممکن است سعی کند با پیشرفت آنها ، جمع آوری داده ها و بعداً توابع زبردستی مانند هرس را به سیستم عامل اضافه کند. اینها در دنیای رباتیک پیچیده ترند.

لوئیس مطمئن نبود که چطور Burro در صنعت میوه درختان جای می گیرد ، اگرچه تولیدکنندگان برای قرار گرفتن در بین ردیف ها به چیزی مستقل و کوچک احتیاج دارند. شاید بتواند به برخی از برداشت های تخصصی بسته بندی کمک کند. او همچنین برخی از ابزارهای تحقیقاتی را در Burro مشاهده می کند ، که به دانشمندان و دستیاران تحقیق کمک می کند تا داده ها را با کارایی بیشتری جمع آوری کنند.

لوئیس گفت ، وقتی نوبت به مکانیزاسیون می رسد ، تولیدکنندگان به طور معمول بازگشت سریع سرمایه ، قابلیت اطمینان و عملکرد را در اولویت قرار می دهند. آنها می خواهند بدانند که آیا این ابزار واقعاً برای آنها مفید است یا خیر. حتی در اوقات خوب ، تولیدکنندگان تمایلی به نوشتن چک های بزرگ ندارند.

بنابراین ، وی به شرکت های فناوری آینده هشدار می دهد که مطالعات قوی ، بی طرفانه و صادقانه درباره بازگشت سرمایه را انجام دهند که تمام هزینه ها و هزینه ها ، حتی آنهایی را که کمی کردن آنها دشوار است ، عامل می کند. و او آزمایش های صحت میدانی را توصیه می کند ، حتی اگر گران باشد. •

توسط راس کورتنی

این ماشین های خودران را در عمل مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *