دسته‌بندی نشده

زنبورهای قاتل SWD برای اولین بار

USDA در حال آماده سازی برای انتشار زنبورهای انگلی در میوه های درختی ، توت و سایر محصولات ایالات متحده در پاییز یا بهار سال آینده است.  زنبورها با نام علمی Ganaspis brasiliensis شناخته می شوند ، یک دشمن طبیعی از drosophila بال لکه دار هستند.  (با مجوز از کیم هولمر / USDA)
USDA در حال آماده سازی برای انتشار زنبورهای انگلی در میوه های درختی ، توت و سایر محصولات ایالات متحده در بهار سال آینده است. زنبورها ، با نام علمی Ganaspis brasiliensis، دشمن طبیعی drosophila بال خالدار هستند. (با مجوز از کیم هولمر / USDA)

یک امید جدید در مبارزه با drosophila بال لکه دار در چشم است: زنبورهای کوچک انگل کشنده SWD که باید برای آزاد سازی سال آینده آماده شوند.

این زنبورها که از آسیای شرقی به وجود آمده اند ، در آلوده کردن کلان مگس های میوه کوچک در جنس تخصص دارند. دروسوفیلا – به ویژه SWD – به گفته کیم هولمر ، حشره شناس و رهبر تحقیق در واحد تحقیقات معرفی حشرات مفید وزارت کشاورزی ایالات متحده. او به محقق و متخصص ترویج تعاونی دانشگاه كالیفرنیا كمك می كند تا آمادگی لازم را برای رهاسازی زنبورها در باغ های میوه ، مزارع توت و سایر محصولات حساس به SWD در مناطق پر رشد در سراسر ایالات متحده داشته باشد. ابزاری برای شناسایی زنبورها برای کمک به تولیدکنندگان و سایرین برای تشخیص گونه ای از گونه دیگر و در نتیجه دستیابی بهتر به این که زنبورهای آزاد شده چقدر خوب کار می کنند نیز در دست توسعه است.

کمیته کنترل بیولوژیک سازمان حمایت از گیاهان آمریکای شمالی قبلاً توصیه خود را برای رهاسازی مواد زنبور ، به نام ، تأیید کرده است Ganaspis brasiliensis، در ایالات متحده ، کانادا و مکزیک. هولمر گفت ، سرویس بازرسی بهداشت حیوانات و گیاهان USDA تصویب خود را برای انتشار در ایالات متحده تأیید کرد ، منتظر بررسی آخرین نظرات عمومی دریافت شده در تابستان امسال است.

وی گفت: “ما امیدواریم كه APHIS بتواند به زودی تأیید نهایی خود را بدهد تا در اوایل پاییز امسال مواد زائد را آزاد كند ، اما اگر تصویب طولانی تر شود ، انتظار داریم اولین نسخه ها در بهار اتفاق بیفتد.” “به محض این که تأیید صحیح انجام شود ، پرورش دامها افزایش یافته و زنبورها به تولیدکنندگان همکاری در مناطق اصلی تولید در سراسر کشور تحویل داده می شوند.”

در هر یک از این مناطق ، هولمر و داین با شرکایی مانند مهد کودک ها ، مزارع تحقیقاتی دانشگاهی و تولیدکنندگان میوه های درختی ، انگور و توت که علاقه مند به دریافت برخی از این دشمنان طبیعی هستند ، همکاری می کنند. وی گفت: برنامه های رهاسازی در مکان های خاص به عوامل مختلفی از جمله تأمین زنبورهای موجود و وضعیت جمعیت SWD در محصولات مختلف و در مناطق مختلف ایالات متحده هنگامی که زنبورها برای رهاسازی آماده هستند بستگی خواهد داشت.

READ  برآورد محصول و گفتگوهای آلودگی به دود در روز 2 جلسه انجمن انگور

هولمر گفت: “ما می خواهیم انتشارات اولیه خود را در بهترین شرایط برای زنبورها پیدا كنیم تا میزبان ها را پیدا كرده و به صورت محلی مستقر شویم.”

سپس ، آنها رصد می کنند تا ببینند آیا علائمی وجود دارد گاناسپیس ایجاد ، افزایش و حرکت از نقاط اصلی انتشار است.

“ما هرگز با چنین پروژه ای نمی دانیم که یک دشمن طبیعی با چه سرعتی قرار است تاسیس و حرکت کند. این به بسیاری از ویژگی های حشره بستگی دارد ، که اغلب ما نمی دانیم تا زمانی که فرصتی برای مشاهده آن در مزرعه پیدا کنیم ، نمی دانیم. ” وی همچنین امیدوار است برخی از همكاران تربیت جمعی خود را آغاز كنند Ganaspis brasiliensis ، برای کمک به تسریع در پخش شدن زنبورها.

آوردن بیوکنترل

پیش از انتشار پیش بینی شده ، با تحقیقاتی که چندین سال در کره جنوبی ، چین و دیگر مناطق بومی SWD برای یافتن زنبورهای انگلی کوچک از نظر سنجی انجام شد و سپس چشم اندازها را برای یافتن کسانی که به طور انتخابی به SWD حمله می کنند و می کشند ، کاهش داد. هولمر گفت ، سه نفر مدعی برتر بودند ، اما پس از آزمایش های زیاد در آزمایشگاه های قرنطینه ، یكی به عنوان گزینه برتر انتخاب شد.

محققان چندین سال صرف بررسی کره جنوبی ، چین (از جمله یوننان ، در اینجا نشان داده شده) و سایر مناطق بومی drosophila خالدار برای گونه های مختلف زنبورهای انگلی که به طور انتخابی SWD را مورد حمله قرار داده و می کشند ، شدند.  (با مجوز از کیم هولمر / USDA)
محققان چندین سال صرف بررسی کره جنوبی ، چین (از جمله یوننان ، در اینجا نشان داده شده) و سایر مناطق بومی drosophila خالدار برای گونه های مختلف زنبورهای انگلی که به طور انتخابی SWD را مورد حمله قرار داده و می کشند ، شدند. (با مجوز از کیم هولمر / USDA)

در همین حال ، متیو بوفینگتون ، حشره شناس پژوهشی در آزمایشگاه حشره شناسی سیستماتیک USDA در واشنگتن دی سی ، تلاش کرد تا بفهمد دقیقاً چه نوع ماده ای از انگل انگلی است که انتخاب اصلی است. او یکی از معدود افرادی در جهان است که تخصص دارد که می تواند گونه ای از این زنبورهای ریز را از گونه دیگر مشخص کند.

READ  داوطلبان فردی و فارغ التحصیل توسط بنیاد آموزش و پرورش اپل واشنگتن شناخته می شوند

“برای اینکه یک نماینده کنترل بیوکنترل توسط APHIS مجاز به آزاد سازی شود ، هویت گونه آن باید غیرقابل رقابت یا کاملاً واضح باشد ، بنابراین اساساً کار من این بوده است که بفهمم این گونه که تیم های کره جنوبی و چین جمع آوری کرده اند چیست؟ و وارد قرنطینه شدیم. ”بوفینگتون گفت. “من در این مورد می توانم به سرعت بفهمم که این جنس چیست ، اما دو سال دیگر طول کشید تا بفهمم چه گونه ای است.”

وظیفه بوفینگتون در حال حاضر این است که راهی را برای هر کسی ، از جمله نمایندگی های ترویج ایالات متحده و تولیدکنندگان همکاری ، ایجاد کند تا بتواند تفاوت بین Ganaspis brasiliensis از سایر انگلی ها از جمله گونه های بومی. پارازیتوئیدهای بومی ممکن است سرانجام برای استفاده از SWD به عنوان میزبان سازگار شوند ، بنابراین تا زمانی که تولید کنندگان و عوامل گسترش دهنده نتوانند گونه ای را از گونه دیگر تشخیص دهند ، ممکن است کاهش SWD را به عامل کنترل بیولوژیک نسبت دهند وقتی که یک گونه بومی واقعاً در کار است. از آن بدتر ، آنها ممکن است یک زنبورهای بومی بی ضرر را به اشتباه اشتباه بگیرند Ganaspis brasiliensis و به اشتباه باور دارند که محصول آنها در برابر SWD محافظت نمی شود.

محققان باید بدانند که آیا انگلی انگلی “در آمریکای شمالی جای خود را باز می کند یا ما دائماً باید جمعیت را افزایش دهیم؟” بوفینگتون گفت.

برای این منظور ، بوفینگتون اکنون در حال کار بر روی یک کلید دوقطبی است که کاربران را از طریق یک سری سوال ساده – با عکس های مفید تقویت می کند – بنابراین تولید کنندگان ، عوامل توسعه دهنده و حتی باغبانان خانه می توانند به سرعت و به راحتی شناسایی کنند Ganaspis brasiliensis ، و همچنین فقط زیر دوازده انگلی به طور کلی از SWD در آمریکای شمالی استفاده می شود. وی خاطرنشان کرد ، از آنجا که زنبورها کوچک هستند ، میکروسکوپ (یا برنامه میکروسکوپ روی تلفن) مفید خواهد بود. بوفینگتون امیدوار است که کلید خود را به موقع و همزمان با انتشار نسخه در دسترس داشته باشد Ganaspis brasiliensis.

هنگامی که کلید در دسترس است ، بوفینگتون پیش بینی می کند که با یافتن زنبورهایی که کاملاً متناسب با کلید نیستند یا شاید از قبل انگلی های SWD شناخته نشده باشند ، طیف گسترده ای از اطلاعات شروع به ریختن خواهد کرد. بوفینگتون گفت ، همین اتفاق زمانی رخ داد که وی بر روی کلید اشکالات متعفن کار می کرد.

READ  آمار انگور برای سال 2020: خوب ، بد و سرحال

وی گفت: “باور نکردنی بود که ببینیم چند عامل بیوکنترل بی ادعا واقعاً در آنجا وجود داشته است.” “از دیدگاه خودخواهانه یک طبقه شناس که فقط تنوع زیستی را دوست دارد و عاشق یادگیری این معما های کوچک است ، من (پروژه هایی از این قبیل) را راهی برای بدست آوردن همه این اطلاعات بیولوژیکی جدید می دانم که به غیر این صورت غیرممکن است.”

وی گفت که این نوع اطلاعات در مورد زنبورهای حمله کننده SWD و دفاعهای دامی SWD به کنترل کمک می کند. “این نیز یک داستان تاریخ طبیعی است. فقط ما در برابر آنها نیستیم. ”بوفینگتون گفت. “همه چیز در تلاش است تا وجودی را کشف کند ، و اگر ما بتوانیم بفهمیم که آنها در تلاشند چه کاری انجام دهند ، این یک پیشرفت ماست.” •

توسط لسلی مرتز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *