دسته‌بندی نشده

ساعت رسیدن را دوباره راه اندازی کنید | میوه پرور خوب

(TJ Mullinax / تصویربرداری عکس خوب پرورش دهنده میوه)
(TJ Mullinax / تصویربرداری عکس خوب پرورش دهنده میوه)

بیش از یک دهه است که آمیت دینگرا ، متخصص ژنتیک دانشگاه ایالتی واشنگتن در تلاش است تا ژنتیک اساسی رسیدن گلابی را کشف کند تا بتواند محصولات پس از برداشت محصول را تولید کند که می تواند کیفیت میوه ثابت داشته باشد.

مجموعه ای از پروژه های تحقیقاتی که با تلاش برای درک تأثیرات به ظاهر غیرقابل پیش بینی 1-MCP (1-متیل سیکلوپروپن ، که گیرنده های اتیلن را مسدود می کند) بر گلابی و یافتن محصولات پس از برداشت محصول که کیفیت میوه ثابت دارند ، شروع می شوند ، اکنون مانند قطعات دیگر در هم می آیند. Dhingra گفت ، با یک معما ، با ابزارهای جدید برای رسیدن به رشد و درک ژنتیکی از چگونگی و دلیل کار آنها.

کمک هزینه ویژه بلاک محصول از وزارت امور خارجه واشنگتن به Dhingra و یک شریک تجاری ، Crunch Pak از Cashmere کمک می کند تا با استفاده از ابزار رسیدن میوه های تیمار شده با 1-MCP در یک برنامه گلابی خرد شده تجاری استفاده کند که دینگرا معتقد است می تواند یک بازار گلابی جدید ایجاد کنید.

Dhingra گفت: “این یک طاقچه منحصر به فرد است که می توان میوه های تیمار شده با 1 MCP را در این گروه قرار داد.” “قبل از اینکه ما کل زیر کشت گلابی را دوباره کاشت کنیم ، باید پول وارد صنعت کنیم. مجموعه ای از 1-MCP به علاوه ترکیب رسیده می تواند این امکان را فراهم کند. ”

تازه رسیده 101

در جبهه تحقیق ، Dhingra گلابی را “یک معلم عالی” می خواند که ژن ها می توانند رسیدن میوه را کنترل کنند.

Dhingra گفت: “ما می خواستیم بفهمیم که در گلابی هنگام تهویه چه اتفاقی می افتد و بیشتر مطالعات قبلی فقط اتیلن را بررسی می کردند.” میوه های رسیده اتیلن تولید می کنند که سپس بیشتر فرآیند رسیدن را در میوه های اقلیمی – میوه ای که پس از برداشت نیز به بلوغ خود ادامه می دهد – هدایت می کند – مانند گلابی. بسیاری از گلابی های آنژو اکنون تحت درمان با اتیلن هستند تا دقیقاً قبل از تحویل به مشتریان ، رسیدن یکنواخت تری ایجاد شود. اما ، همانطور که تیم Dhingra دریافتند ، اتیلن کل داستان را برای گلابی های اروپایی بیان نمی کند.

READ  رویکرد خودمختار برای میوه درخت - ویدئو

وی گفت: “هنگامی كه ما شروع به بررسی یك مجموعه ژن فراتر از اتیلن كردیم ، با تعجب متوجه شدیم كه یك مسیر متابولیك وجود دارد كه در گلابی فعال می شود ، پیش از مصرف مواد است.” Preclimateric به میوه قبل از افزایش اتیلن گفته می شود که در هنگام رسیدن اتفاق می افتد.

با نگاهی به ده ها ژن در گلابی های تازه برداشت شده و رسیده ، برای دیدن اینکه کدام یک در رسیدن نقش دارد ، Dhingra و دانشجویان فارغ التحصیل خود ، Seanna Hewitt و Christopher Hendrickson ، برخی از فعالیت های ژن غیر منتظره را بزرگ کردند – در آنچه که به عنوان مسیر اکسیداز جایگزین شناخته می شود – که در گلابی بارتلت و آنژو در هنگام تهویه هوا شروع شد.

دینگرا گفت: “گلابی ها ، هنگام برداشت ، کل انرژی انرژی مورد نیاز برای تبدیل نشاسته به شکر را ندارند.” “این مسیر تنفسی جایگزین انرژی را برای شروع مسیر رسیدن تولید می کند.”

به نظر می رسد دمای سردی که بسته بندی گلابی از کلیدهای موفقیت رسیدن است ، شروع موفقیت آمیز این مسیر AOX است ، و سپس فرآیند رسیدن بهتر درک شده اتیلن را فعال می کند. این متفاوت از اکثر میوه های اقلیمی است ، جایی که مسیر AOX وجود دارد اما پس از موج اتیلن اتفاق می افتد.

با این حال ، سرما به تنهایی AOX را به عمل نمی آورد. Dhingra گفت ، هنگامی که آنها مسیر موجود را درک کردند ، محققان به جستجوی ترکیبات شیمیایی که ممکن است باعث تحریک آن شوند نیز پرداختند. آنها حدود 5 سال پیش اسید گلیوکسیلیک یافتند.

از آن زمان ، آنها آن را آزمایش کرده اند ، حق ثبت اختراع کرده اند و چندین مقاله علمی منتشر کرده اند که مکانیسم های اساسی را پیشنهاد می دهند. این درک ژنتیکی می تواند روزی برای آگاهی دادن به پرورش یا مهندسی ژنتیک برای هدف قرار دادن گلابی مورد استفاده قرار گیرد.

اما راه تحقیق امیدوار کننده تا استفاده تجاری طولانی است.

باب گيکس ، مشاور تحقيقاتي ديرينه گلابي ، گفت که با توجه به چالش هاي اثبات ابزارهاي جديد در محيط تجاري ، از يافته هاي Dhingra هيجان زده است اما همچنين محتاط است.

READ  مبارزه با فانوس دریایی خال دار | میوه پرور خوب

گیکس گفت: “این تفاهمات اساسی جدید یک بلوک ساختمانی خارق العاده برای رسیدن در میوه گلابی با هدف ارائه یک محصول با کیفیت و سازگارتر به مصرف کننده است.” “بزرگترین تایید این اکتشافات استفاده متداول در صنعت خواهد بود. من اعتقاد ندارم که ما هنوز آنجا هستیم. “

بسته بندی بالقوه

از نظر تجاری ، امیدوار کننده ترین کاربرد تاکنون در گلابی خرد شده به نظر می رسد ، جایی که گوشت در معرض تیمار با اسید گلیوکسیلیک به طور مداوم بر مکث رسیدن ایجاد شده توسط 1-MCP غلبه می کند. ری اشمیتن ، یک پرورش دهنده که در یک کمیته مشاوره تحقیقات صنعت خدمت می کند ، این ایده را پیشنهاد کرد.

اشمیتن با تأمل درمورد تحقیقات سالهای زیادی که توسط بودجه صنعت برای امکان عملی بودن گلابی خرد شده انجام شده است ، گفت: “همه دوست دارند که (گلابی خرد شده) آن را ببینند ، اما به آسانی آن چیزی نیست که ما دوست داریم.” انباری که وی در آن کار می کند ، Blue Star Growers ، میوه آزمایشات تحقیقاتی Dhingra را فراهم می کند.

Dhingra گفت: “این از نظر عقاید واضح است ، اما با کمال تعجب ، هنگامی که ما (1 اسید گلیوکسیلیک) را به میوه های خرد شده 1-MCP اعمال کردیم ، شاهد جهش عظیم اتیلن بودیم.” این به بسته بندی کننده ها امکان می دهد تا گلابی را برای برش زدن و رسیدن بعدی درمان و ذخیره کنند تا مصرف کنندگان میوه مناسب را در اوج کیفیت بدست آورند.

وی گفت: با بودجه کمیته تازه گلابی ، چندین سال پیش Dhingra با Crunch Pak همکاری کرد تا بتواند دوام برنامه گلابی خرد شده را که در تست های چشایی مورد استقبال مصرف کنندگان قرار گرفت ، آزمایش کند. کرانچ پاک ، که در درجه اول محصولات خرد شده سیب را به بازار عرضه می کند ، درخواست اظهار نظر را پاسخ نداد.

Dhingra گفت ، اما این تیم همچنین کشف کرد که بسته بندی نقش بسزایی در کیفیت محصول نهایی دارد. پلاستیکهای اتمسفر اصلاح شده ، برای تازه نگه داشتن تولید ، تعویض گاز را تنظیم می کنند.

Dhingra گفت: “در دنیای کیسه های جوی اصلاح شده ، شما باید کیسه ای پیدا کنید که با میزان تنفس میوه مورد نظر مطابقت داشته باشد.” او دریافت که در یک کیسه ، میوه خیلی زود خراب می شود و در کیسه دیگر ، میوه خیلی آهسته به سمت رسیدن می رود.

READ  مطالعه خاک تاکستان آماده حفاری

وی گفت ، این کمک هزینه جدید امکان آزمایش چهار کیسه اتمسفر مختلف برای یافتن “مناسب بودن گلدسته” برای برش آنژوس را فراهم می کند و همچنین می توان مقدار صحیح ترکیبات رسیده را شماره گیری کرد تا نتایج مطابق با کیفیت بالا ارائه شود.

بخشی از چالش در تجارت اسید گلیوکسیلیک این است که برای گلابی های کامل ، مقدار مورد نیاز به مقدار 1-MCP میوه ای که تحت درمان قرار گرفت بستگی دارد. اندازه گیری این یک چیز کاملاً شگفت آور است ، زیرا انبارها گلابی را با قطعات 1-MCP در هر میلیارد درمان می کنند ، در مقابل نرخ قطعات در میلیون است که در سیب رایج است.

“این یک چالش فنی است. هنگامی که شما در حال بررسی بخشی از هر میلیارد فیزیولوژی هستید که تغییر می کند ، هر گونه تغییر کوچک می تواند تأثیر قابل توجهی داشته باشد. ”

استفاده از 1-MCP در گلابی ها در سال های اخیر بحث برانگیز شده است ، برخی از خانه های بسته بندی آن را قسم می خورند و برخی دیگر با تولید کننده قدیمی AgroFresh کار می کنند تا دوز را شماره گیری کنند تا شرایط رشد ، زمان برداشت و اهداف ذخیره سازی برای بهینه سازی عملکرد ، تجاری مدیر توسعه فرناندو اداگی گفت. “1-MCP یک راه حل مناسب برای همه نیست.”

اشمیتن ، که موضع قاطعانه ای در برابر استفاده بیش از حد از 1-MCP اتخاذ کرد ، اکنون می گوید این محصول “جایگاه خود را در ذخیره سازی طولانی مدت” دارد ، و کاربردهایی مانند جفت شدن با این ترکیب جدید رسیده می تواند یکی دیگر از موارد مفید باشد.

Dhingra امیدوار است که ترکیب جدید وی بتواند به بسته بندی ها کمک کند تا از مزایای 1-MCP بهره ببرند و اشکالات را کاهش دهند ، و می گوید در اصل “این درب پشتی که طبیعت به ما نشان داد برای غلبه بر محدودیت های 1-MCP از این ترکیبات متابولیکی استفاده می کنیم” بهره برداری می کند. •

توسط کیت پرنگامان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *