سنت های غیرخانوادگی: بهترین میوه دهنده سال 2020
سنت های غیرخانوادگی: بهترین میوه دهنده سال 2020

راد فارو ، چپ ، و جیسون وودورث در یک بلوک SnapDragon در مزرعه میوه لامونت ، که فارو به تازگی به وودورث و خوزه اینیگوئز فروخته است ، به توسعه میوه نگاه می کنند.  اجرای مرحله انتقال مزرعه از زمانی که وودورث به مزرعه پیوست حدود یک دهه طول کشید.  (آماندا موریسون / برای پرورش دهنده خوب میوه)
راد فارو ، چپ ، و جیسون وودورث در یک بلوک SnapDragon در مزرعه میوه لامونت ، که فارو به تازگی به وودورث و خوزه اینیگوئز فروخته است ، به توسعه میوه نگاه می کنند. اجرای مرحله انتقال مزرعه از زمانی که وودورث به مزرعه پیوست حدود یک دهه طول کشید. (آماندا موریسون / برای پرورش دهنده خوب میوه)

در صنعتی که تحت سلطه مزارع خانوادگی چند نسلی قرار داشت ، رود فارو مسیر خود را ترسیم کرد – دو بار – به عنوان مالکیت مزرعه میوه لامونت و بعداً وقتی مهندسی بازنشستگی خود را انجام داد. وی موفقیت این انتقالها را مدیون برنامه ریزی گسترده و الگوی تعیین شده توسط مربی خود ، جورج لامونت می داند و امیدوار است که این محصول بتواند بدون جانشین مشخص ، به عنوان الگویی برای سایر تولید کنندگان عمل کند.

مالکیت وی با یک فاجعه آغاز شد: طوفان روز کارگر در سال 1998 که سیب ها را از درختان باغ های میوه مزرعه لامونت منفجر کرد.

فارو یادآوری می کند: “ما مانند دهه های 90 رنج می بردیم ، مانند همه تولیدکنندگان ، و مزرعه واقعاً در یک مکان بد قرار گرفته بود.” تأمین مالی عملیات غیرقطعی بود مگر اینکه فارو ، که مقداری سود سهام جمع کرده بود ، ریسک خرید 33 درصدی مالکیت با برادران جورج و راجر لامونت را بپذیرد. لامونت ها که فرزندان علاقه مند به تصرف مزرعه خانوادگی نسل پنجم خود را نداشتند ، مالکیت اکثریت در چند سال را به او قول دادند.

جورج لامونت اولین بار در فارو وقتی این جوان را دید که جوانتر از 20 سالگی از خانه خود در انگلیس به نیویورک آمد تا با لامونت زندگی کند و در مورد تولید میوه اطلاعات کسب کند. چندین سال بعد ، در سال 1986 ، فارو به نیویورک نقل مکان کرد تا تمام وقت برای لامونت کار کند.

“بیشتر تولید کنندگان سیب افرادی را استخدام می کنند اما هرگز انتظار ندارند آنها را وارد کار کنند. جورج این پتانسیل را در راد دید و پیشنهاد داد تا او را شریک خود کند. “ترنس رابینسون از دانشگاه کورنل ، با تأمل در مورد رویکرد غیرمعمول لامونت و چگونگی بازده آن ، گفت.

فارو پس از سالها اداره مزرعه 500 هکتاری ، مالکیت کامل مالکیت خود را در سال 2009 به دست گرفت. و تنها یک سال بعد ، او شروع به برنامه ریزی برای خروج خود کرد.

فارو گفت: “جورج همیشه به من می گفت:” تا 50 سالگی باید بدانی که جانشین تو کیست. ” “همیشه برای من مهم بوده است که تجارت از ما بیشتر باشد. شما باید بهترین افراد موجود را استخدام کنید زیرا 150 یا 200 نفر وجود دارد كه خانواده آنها به این شغل وابسته هستند. “

فرزندان فارو ، ربکا و سباستین ، علاقه ای نشان نمی دادند ، اما او قبلاً تا حدی می دانست که چه کسی می خواهد مزرعه را تصاحب کند. وی به ژوزه اینیگوئز ، مدیر کل وقت ، اعتبار بخشیدن به کارکنان و هدایت مزرعه به سمت سودآوری دقیق محاسبه می کند.

اینیگوئز ، مهاجر از مکزیک ، برای اولین بار در 19 سالگی برای کار در مزرعه میوه لامونت آمد. فارو استعداد خود را در بین مردم و توجه به جزئیات دید ، و او را به سرعت به صفوف بالا برد. در ابتدا ، اینیگوئس به خاطر می آورد که در مورد این ترفیع مردد بود: “من هیچ مدرسه ای نداشتم ، اما راد گفت ،” من هم نداشتم “.” چند سال بعد ، فارو دوباره او را به سمت مدیر کل ارتقا داد.

راد فارو ، چپ ، و مدیر مزرعه دیرینه اش ، خوزه اینیگوئز ، به یک بلوک سیب جوان در مزرعه میوه لامونت در واترپورت ، نیویورک نگاه می کنند.  آنها توجه به جزئیات و اعتقاد به توانمندسازی مردم را دراختیار دارند که فارو برای بسیاری از موفقیت های شغلی خود اعتبار دارد.  (آماندا موریسون / برای پرورش دهنده خوب میوه)
راد فارو ، چپ ، و مدیر مزرعه دیرینه اش ، خوزه اینیگوئز ، به یک بلوک سیب جوان در مزرعه میوه لامونت در واترپورت ، نیویورک نگاه می کنند. آنها توجه به جزئیات و اعتقاد به توانمندسازی مردم را دراختیار دارند که فارو برای بسیاری از موفقیت های شغلی خود اعتبار دارد. (آماندا موریسون / برای پرورش دهنده خوب میوه)

“خوزه فقط به اوج خود ادامه می داد. توانایی او در مدیریت مردم از دیگران بهتر از هر زمان دیگری بود. ”

اما او همچنین می دانست که اینیگوئز برای موفقیت به یک شریک احتیاج دارد ، کسی که می تواند همانگونه که فارو کار می کرد ، تجارت را اداره کند. بنابراین ، وقتی جیسون وودورث ، یک پرورش دهنده محلی که مانند فارو ، روی باغبانی دقیق تمرکز داشت ، به دنبال فرصت بعدی خود بود ، فارو احساس کرد تیم عالی را پیدا کرده است. او 51 ساله بود.

در طی یک سال از ورود وودورث ، سه مرد بیشتر زمستان را صرف برنامه ریزی برای نحوه تقسیم مسئولیت های عملیات مزرعه و چگونگی خرید شرکای جدید برای فارو کردند.

رود فارو برای اولین بار در سال 1980 برای کار در زمینه تولید میوه برای جورج لامونت وارد کار شد و این دو موفق شدند.  در سال 1986 ، فارو برای کار در مزرعه به نیویورک بازگشت و سرانجام شریک و سپس جانشین لامونت شد.  فارو اعتبار لامونت را که اوایل سال جاری درگذشت ، با الهام گرفتن از اشتیاق او برای باغبانی داده مبتنی بر داده و نشان دادن چگونگی تنظیم موفقیت آمیز انتقال مزرعه غیر خانوادگی و مشغول بودن در
رود فارو برای اولین بار در سال 1980 برای کار در زمینه تولید میوه برای جورج لامونت وارد کار شد و این دو موفق شدند. در سال 1986 ، فارو برای کار در مزرعه به نیویورک بازگشت و سرانجام شریک و سپس جانشین لامونت شد. فارو به لامونت ، که اوایل سال جاری درگذشت ، با الهام گرفتن از اشتیاق او برای باغبانی داده مبتنی بر داده و نشان دادن اینکه چگونه می تواند با موفقیت یک برنامه انتقال مزرعه غیر خانوادگی را تنظیم کند و “بازنشستگی” را مشغول کند ، اعتبار می دهد. (بایگانی خوب پرورش دهنده میوه)

وودورث گفت: “انجام این گفتگوها در مورد نقاط قوت و ضعف بسیار آسان بود زیرا ما خانواده نیستیم.” “این برای من بسیار پویا بود که در سال 2010 آنجا بنشینم و آینده خود را ترسیم کنم. من فکر نمی کنم 90 درصد مزارع خانوادگی چنین کاری انجام دهند ، زیرا با خانواده ، این خیلی شخصی می شود. “

فقط سه سال بعد ، اینیگوئز و وودورث مالک مشترک بودند و فارو یک تلاش اختصاصی را شروع کرد تا از این راه خلاص شود.

وی گفت: “شما باید کار را به همان سرعتی که قادر به انجام آن هستند ، به آنها بدهید.” “اگر من آن را از جورج نمی دیدم ، مطمئن نیستم که کاملاً می دانستم چگونه این کار را انجام دهم. شخص دیگری که از این راه دور شود واقعاً مهم است. ”

همانند لامونت که سالها پیش ، در زمان بازنشستگی با انجمن باغبانی ایالت نیویورک و شرکت تعاونی برتر اپل کار کرد ، فارو پروژه های جدیدی را به کار گرفت تا خود را در مزرعه مشغول کند.

وی گفت: “تنها کاری که برای من (در مزرعه) باقی مانده بود این بود که به پشت مردم سیلی بزنم و به آنها بگویم که آنها کار بسیار خوبی انجام می دهند.” بنابراین ، او با انجمن بین المللی درختان میوه یک نقش رهبری را به عهده گرفت و برای برقراری ارتباط و کشف انواع جدید به دنیای سیب پرور سفر کرد. “من فکر کردم ، بهترین کاری که می توانم با مزرعه انجام دهم درگیر شدن با هر نوع جدیدی است که در حال آمدن است.”

برای سایر تولیدکنندگان که در مورد جانشینی فکر می کنند ، فارو هشدار می دهد که بیشتر از آنچه بسیاری انتظار دارند زمان می برد.

وی گفت: “شما باید كسی را پیدا كنید كه می خواهید با او كار كنید و آنها باید بتوانند موفق شوند و با ارزش عادلانه بازار شما را پرداخت كنند.” “من باید چیزها را در جای خود قرار می دادم تا خوزه و جیسون بتوانند در سود شرکت عامل سهیم شوند.”

فارو گفت ، هر یک از شرکا 12 12.5 درصد برای شروع کار خریداری کرده اند ، وامهایی را با این تفاهم که مزرعه به آنها پاداش کافی برای پوشش آن را می دهد ، وام گرفت. بعداً دو خرید دیگر ، و فارو اوایل امسال رسماً از مزرعه بازنشسته شد.

فارو گفت:
فارو گفت: “شما باید داده محور باشید.” در سالهای اخیر ، او زمان بیشتری را در دفتر نسبت به باغها سپری کرد زیرا ، به گفته وی ، “تا زمانی که شخص دیگری در خارج از کشور درآمد کسب کند ، می توانم درآمد بیشتری در دفتر کسب کنم.” (آماندا موریسون / برای پرورش دهنده خوب میوه)

وودورث و اینیگوئز که اکنون هر دو در 40 سالگی هستند ، به همکاری نزدیک با فارو در مشارکت توسعه باغ خود ، Fish Creek Orchards ادامه می دهند. وودورث گفت که فارو بحث در مورد چگونگی اوضاع در لامونت را ادامه می دهد ، اما او از تصمیم گیری دور است. وودورث گفت: “با ذهنی مانند ذهن او ، او همیشه مشاهداتی خواهد داشت.”

اینیگوئز گفت که او اکنون سعی در الگوسازی فارو دارد تا فضا را برای مدیران نسل بعدی مزرعه ایجاد کند و فضای بیشتری برای بررسی آینده مزرعه به خود اختصاص دهد.

وی گفت: “من فکر می کنم اولین کشاورز متولد مکزیک در این سطح در نیویورک هستم ، بنابراین سعی می کنم یک نمونه باشم.” “من 25 سال است که این کار را انجام می دهم ، بنابراین سخت است که دور بمانم و اجازه دهم آنها کارهای خود را انجام دهند. این یک فرایند یادگیری است که باید اتفاق بیفتد. بدون رها کردن نمی توانید به مردم قدرت دهید. “

توسط کیت پرنگامان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

My Cart (0 items)

No products in the cart.

Cart
Your cart is currently empty.