شکستن شاخه ها برای تحقق بخشیدن به نشاط
شکستن شاخه ها برای تحقق بخشیدن به نشاط

پرورش دهنده بیل نیبلاد تکنیک شاخه شکنی خود را در بلوک 2 ساله فوجی در کنت سیتی ، میشیگان ، در ماه آگوست به نمایش می گذارد.  هدف از این کار شکستن شاخه های قدرتمند و رو به رشد است ، بنابراین آنها یا از شکست دوام می آورند و با زاویه شاخه صاف بهبود می یابند ، یا به آرامی می میرند - رشد مجدد پشت شکاف را کند کرده و شاخه ای کوچکتر ، آرام تر و مثمر ثمر ایجاد می کنید.  (مت میلکوویچ / پرورش دهنده خوب میوه)
پرورش دهنده بیل نیبلاد تکنیک شاخه شکنی خود را در بلوک 2 ساله فوجی در کنت سیتی ، میشیگان ، در ماه آگوست به نمایش می گذارد. هدف این است که شاخه های قدرتمند و رشد یافته را بشکنید ، بنابراین آنها یا از شکست دوام می آورند و با زاویه شاخه صاف بهبود می یابند ، یا به آرامی می میرند – رشد مجدد پشت شکاف را کند می کنید و شاخه ای کوچکتر ، آرام و پربار تر ایجاد می کنید. (مت میلکوویچ / پرورش دهنده خوب میوه)

در ماه آگوست که از میان بلوک فوجیس در New Leaf Orchards عبور می کنید ، بخاطر اینکه فکر می کنید با آتش سوزی مشکل دارد ، بخشیده می شوید. از سبز ، شاخه های خاصی با برگهای مرده و قهوه ای بیرون می زند.

با این حال ، با بررسی دقیق تر ، صاحب بیل نیبلاد نشان می دهد که علت برگهای مرده سوختگی آتش نیست: او و خدمه اش عمداً آن شاخه ها را شکستند تا رشد آنها کند شود.

Nyblad در 6 آگوست ، در تور تابستانی سالانه گروه ، از طریق باغ کنت سیتی ، میشیگان ، باغ میمشیگان را طی کرد. پومسترها از سه باغ نزدیک کنت سیتی بازدید کردند و با وسایل نقلیه خود چند ماشین دیگر را طی کردند تا سیستم های ابتکاری رشد و آموزش را در Fruit Ridge غربی میشیگان ، بزرگترین منطقه سیب زاینده ایالت مطالعه کنند.

Nyblad بلوک فوجی را در Nic.29 در سال 2018 کاشت. او ایده شکستن شاخه ها را از برادرش ، گونار ، که با استفاده از برش پرچین و سایر تکنیک ها در یک طرح آزمایشی آزمایش کرد ، گرفت. هنگامی که Nyblad آن را در عمل دید ، شروع به اصلاح روش شکستن کرد ، و سعی کرد بهترین زمان را مشخص کند.

وی گفت: شکستن رشد شدید شاخه ها را قبل از شروع تولید میوه های میوه کند می کند. در بهار برگ سوم ، نیبلاد و خدمه اش شاخه های قدرتمند و رو به رشد را که باید در آن سال یا سال دیگر قطع شوند ، می شکنند. شاخه ها یا از شکست دوام می آورند و با زاویه شاخه صاف بهبود می یابند ، یا به آرامی می میرند – رشد مجدد پشت شکاف را کند می کنند و شاخه ای کوچکتر ، آرام تر و مثمر ثمر ایجاد می کنند.

وی گفت: “زمان مناسب برای شکستن اولین نکته سبز است که می توانید ببینید.” “با امید اینکه آب و هوای گرم در راه بهبودی داشته باشید.”

هوا در نوک سبز در سال 2020 خیلی سرد بود ، بنابراین نیبلاد بیش از آنچه که ترجیح می داد شروع به شکستن کند ، منتظر ماند.

Nyblad گفت که او و خدمه اش با موفقیت از 50 تا 70 درصد از شاخه های فوجی شکسته شدند ، بسته به اینکه چه کسی این شکستگی را انجام داده است.

نیبلاد گفت: “شما باید مردان خود را به خوبی آموزش دهید.” “این یک وقفه بسیار فنی است. اگر بیش از حد آن را بشکنید ، بیش از حد خم می شود. اگر آن را درست بشکنید ، می توانید هر اندامی را که نمی خواهید عمودی باشد پایین بیاورید. ”

فیل شوالیر ، صاحب سبد کالای شوالیر در اسپارتا ، میشیگان ، و مربی بازنشسته دانشگاه دولتی میشیگان ، در این تور بود. وی گفت که شکستن شاخه یک روش آموزش نسبتاً رایج در ایالت واشنگتن است و یکی از روش هایی است که او خودش امتحان کرده است. این باعث کاهش قدرت می شود و باید درخت را بارورتر کند.

شوالیر گفت: “شاخه شکنی می تواند در هر سنی برای کاهش قدرت استفاده شود.” “این کار معمولاً در باغات با چگالی بالا انجام می شود ، اما در باغهای پرجمعیت نیز می تواند انجام شود.”

یک نوع شدید مانند فوجی کاندید مناسبی برای شکستن شاخه ها است ، زیرا تمایل به رشد اندام های بزرگ با میوه کم دارد. وی گفت ، انواع پربارتر احتمالاً نیازی به آن ندارند.

هنگام شکستن شاخه ها ، نمی خواهید اندام را کاملاً جدا کنید و یک شاخه جدید بگیرید. شوالیر گفت ، شما فقط می خواهید اندام را بشکنید و یک نوک شکسته بر جای بگذارید تا بر رشد آینده آن تأثیر بگذارد.

این می تواند یک روش آموزش کارآمد باشد ، اما شوالیه مطمئن نیست که این پاداش ارزش هزینه های اضافی کار را دارد یا خیر.

توسط مت میلکوویچ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

My Cart (0 items)

No products in the cart.

Cart
Your cart is currently empty.