دسته‌بندی نشده

مبارزه با فانوس دریایی خال دار | میوه پرور خوب

قفسهای تور ، انگورهای انگور پنسیلوانیا را می پوشاند.  هر تاک قفس مخصوص به خود را دارد ، و تعداد متفاوتی از نمونه های خال خال های فانوس دریایی در آن قرار دارد.  این به محققان این امکان را می دهد تا آسیب های مختلف سطح SLF به یک انگور را بهتر درک کنند.  این آزمایش پن ایالتی بخشی از یک پروژه مشارکتی SLF به رهبری دانشگاه است.  (با مجوز هدر لیچ / دانشگاه ایالتی پن)
قفسهای تور ، انگورهای انگور پنسیلوانیا را می پوشاند. هر تاک قفس مخصوص به خود را دارد ، و تعداد متفاوتی از نمونه های خال خال های فانوس دریایی در آن قرار دارد. این به محققان این امکان را می دهد تا آسیب های مختلف سطح SLF به یک انگور را بهتر درک کنند. این آزمایش پن ایالتی بخشی از یک پروژه مشارکتی SLF به رهبری دانشگاه است. (با مجوز هدر لیچ / دانشگاه ایالتی پن)

با بزرگتر شدن مسئله لکه بینی فانوس ، تلاش های تحقیقاتی برای مبارزه با آن نیز افزایش می یابد. آفت مهاجم به شدت از انگور تغذیه می کند و از آنجا که برای ایالات متحده بسیار جدید است ، اطلاعات کمی در مورد زیست شناسی و رفتار آن شناخته شده است. این بدان معناست که چند استراتژی اثبات شده و م manageثر برای مدیریت آن موجود است.

یک پروژه تحقیقاتی با بودجه فدرال به رهبری دانشگاه ایالتی پن در حال پر کردن این خلا knowledge دانش است.

بومی آسیا ، فانوس دریایی خالدار (SLF) برای اولین بار در پنسیلوانیا شرقی در سال 2014 کشف شد. اکنون جمعیت در هشت ایالت دیگر ایجاد شده است و این آفت در شش کشور دیگر نیز شناسایی شده است ، سال گذشته اشکالات مرده در میشیگان ، کالیفرنیا و اورگان یافت شده است ، گفت: هدر لیچ ، یک عضو ترویج پن ایالتی که آخرین رقم ها را در نمایشگاه Great Lakes Fruit، سبزیجات و مزرعه در ماه دسامبر ارائه داد.

لیچ در سال 2018 استخدام شد تا به طور انحصاری با فانوس دریایی خال خالی کار کند ، که آسیب قابل توجهی به باغ های انگور در پنسیلوانیا شرقی وارد کرده است. سال بعد ، پن ایالتی 7.3 میلیون دلار از م Instituteسسه ملی غذا و کشاورزی وزارت کشاورزی ایالات متحده برای هدایت یک پروژه تحقیقاتی SLF چهار ساله دریافت کرد.

چلپ چلوپ های
چلپ چلوپ های “گل مانند” روی این تیرک توده ای ، توده های تخم مرغ مگس خال خال است. این آفت مهاجم از سپتامبر تا نوامبر تخم گذاری می کند و تقریباً در همه جا تخم می گذارد – و این یک اتومبیلرانی است که در معرض خطر است. (با مجوز هدر لیچ / دانشگاه ایالتی پن)

جولی اوربان ، مدیر پروژه و استادیار تحقیق در ایالت پن ، گفت: تلاش برای یافتن استراتژی های مدیریت پایدار برای SLF تلاش های مختلف تحقیقاتی را در سراسر کشور گرد آورد ، به دهها نفر از همکاران اجازه داد نتایج خود را سریعتر به اشتراک بگذارند و از تعدیل نیرو جلوگیری کنند.

READ  نمایش ها ادامه خواهد یافت (خط)

وی گفت: “به جای اینکه منتظر بمانیم تا تحقیقات منتشر شود ، ما می توانیم در جلسات منظم صحبت کنیم و به اشتراک بگذاریم.”

همکاران پروژه در حال مطالعه بیولوژی SLF و در حال تدوین تاکتیک هایی برای مدیریت اشکال ، به ویژه در باغ های انگور هستند. آنها همچنین در حال مطالعه شکارچیان طبیعی و انگلی هستند و بدنبال کنترل بیولوژیکی موثر هستند. اوربان ، یک زیست شناس تکاملی که خانواده فانوس را در سراسر جهان مورد مطالعه قرار داده است ، گفت که از 500 گونه گونه فانوس ، SLF تنها آفت شناخته شده است.

تریسی لسکی ، یک حشره شناس با سرویس تحقیقات کشاورزی USDA ، با یک بخش مهم از این معما روبرو شد: اینکه چگونه یک مستعمره SLF را در یک محیط آزمایشگاهی باز کنید. اوربان گفت ، ایجاد موفقیت آمیز یک کلنی سرعت درک زیست شناسی و رفتار SLF را تسریع می کند ، اما به خصوص سخت بودن این آفت ثابت شده است.

حشره شناس USDA ، تریسی لسکی و همکارانش کلنی های خال خال را در یک گلخانه قرنطینه در مریلند برای تحقیق جمع آوری می کنند.  هر کلنی در یک قفس حشرات پاپ آپ با یک درخت گلدان بهشت ​​به عنوان منبع غذایی محصور شده بود.  این روش منجر به پیشرفت موفقیت آمیز در مرحله بزرگسالان SLF و همچنین تخمگذاری شده است.  (با مجوز از تریسی لسکی / USDA-ARS)
حشره شناس USDA ، تریسی لسکی و همکارانش کلنی های خال خال را در یک گلخانه قرنطینه در مریلند برای تحقیق جمع آوری می کنند. هر کلنی در یک قفس حشرات پاپ آپ با یک درخت گلدان بهشت ​​به عنوان منبع غذایی محصور شده بود. این روش منجر به پیشرفت موفقیت آمیز در مرحله بزرگسالان SLF و همچنین تخمگذاری شده است. (با مجوز از تریسی لسکی / USDA-ARS)

تیم لسکی هنوز یک مستعمره مداوم و در طول سال SLF را در آزمایشگاه پرورش نداده است ، اما آنها با موفقیت دو نسل متوالی را برای بزرگسالی پرورش می دهند. پس از آزمایشات فراوان ، آنها دریافتند که درخت گلدان گیاهان بهشت ​​منبع غذایی مناسبی است و در نتیجه بهترین نرخ زنده ماندن SLF تاکنون بوده است. لسکی گفت: ترکیبی از درختان بهشت ​​و گیاهان انگور نیز به خوبی کار می کند.

در جبهه رفتاری ، تیم لسکی کشف کرده است که پوره های SLF بسیار بیشتر از بزرگسالان در یک صفحه عمودی – به عنوان مثال یک درخت – راه می روند. او گفت ، هنگامی که بزرگسالان جایی برای تغذیه پیدا کنند ، مدت طولانی در آنجا توقف می کنند.

READ  کنترل آفات پنسیلوانیا | میوه دهنده خوب

وی گفت ، لسكی روی یك پروژه تحقیقاتی مشابه برای مشكل بدبو مرمری قهوه ای كار كرد ، كه به سرعت بخشیدن به نتایج حاصل از آن آفت مهاجم كمك كرد.

پوره های مارپیچ خال دار ، که در اینجا روی یک برگ مشاهده می شود ، معمولاً از توده تخم های تخم گذاشته شده در تاکستان بیرون می آیند و بلافاصله پس از جوجه ریزی از رشد بافت جوان انگور شروع به تغذیه می کنند.  به طور معمول ، پوره ها به دلیل کاهش تحرک ، به اندازه بزرگسالان مشکل ساز نیستند.  (با مجوز هدر لیچ / دانشگاه ایالتی پن)
حوره های مارپیچ خال دار ، که در اینجا روی یک برگ دیده می شود ، معمولاً از توده تخم های تخم گذاشته شده در تاکستان بیرون می آیند و بلافاصله پس از جوجه ریزی از رشد بافت جوان انگور شروع به تغذیه می کنند. به طور معمول ، پوره ها به دلیل کاهش تحرک ، به اندازه بزرگسالان مشکل ساز نیستند. (با مجوز هدر لیچ / دانشگاه ایالتی پن)

لیچ ، یکی دیگر از همکاران پروژه ، در حال مطالعه رفتار SLF در تاکستان های پنسیلوانیا بوده است. او آموخت که SLF تا اوت یا حدود آن در لبه های تاکستان ها باقی خواهد ماند ، زمانی که بزرگسالان به تعداد زیادی حمله می کنند و شروع به تغذیه از شاخه ها می کنند ، و بعد از آن تنه ها در فصل شروع می شوند. حشرات بعد از ظهرها و عصرها بیشترین فعالیت را دارند. تغذیه SLF باعث تاكید انگورها می شود – كاهش فتوسنتز ، تعرق ، جذب كربن ، بریكس و مقاومت به سرما – و ممكن است در نهایت باعث از بین رفتن آنها شود. اوج جمعیت در اواسط تا اواخر سپتامبر ، هنگام برداشت ، زمانی که تولید کنندگان نمی خواهند از کنترل های شیمیایی استفاده کنند.

تا این مرحله ، تولید کنندگان پنسیلوانیا شرقی برای کنترل SLF عمدتا به حشره کش ها اعتماد می کنند ، اما این یک راه حل ایده آل نیست. از بین بردن SLF با استفاده از حشره کش ها بسیار آسان است ، اما در مناظر اطراف می تواند موارد زیادی وجود داشته باشد که به محض پایان سمپاشی ، اشکالات به تعداد زیادی احیا می شوند. و گران است. به گفته لیچ ، بین سال های 2016 و 2018 ، هزینه برنامه های کاربردی حشره کش در یک فصل پرورش دهنده از 54 دلار در هر جریب به 147 دلار در هر جریب افزایش یافته است.

READ  نظرسنجی ملی ایمنی مواد غذایی به دنبال ورودی از صنعت تولید است

یکی از اهداف بلند مدت این پروژه ، توسعه راه حل های مدیریت پایدارتر مانند کنترل های بیولوژیکی است. لیچ در آزمایشات خود دریافت که اسپری های حاشیه ای و شبکه های محروم می توانند از تاکتیک های مدیریتی م effectiveثر باشند اما باید برای تولید کنندگان تجاری مقرون به صرفه و عملی باشند. •

توسط مت میلکوویچ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *