دسته‌بندی نشده

متولد انگور MSU انتظارات انگور دارد

اسماعیل نصراللهیازار
اسماعیل نصراللهیازار

آب و هوای شمال غربی میشیگان چالش های زیادی برای رشد انگور شراب به وجود می آورد ، اما طبق برنامه جدید آموزش پرورش انگلستان در دانشگاه میشیگان که تابستان گذشته استخدام شد ، پتانسیل زیادی نیز وجود دارد.

اسماعیل نصراللهیازار موقعیت خود را در شمال غربی میشیگان در ماه ژوئیه آغاز کرد. اگرچه مدت زیادی است که در این شغل کار نکرده است ، اما او فکر می کند منطقه توانایی تولید بهترین شراب های گازدار در جهان را دارد.

وی چالش های پرورش آن انگور شراب را در طی نمایشگاه EXPO میوه و سبزیجات و مزرعه Great Lakes در ماه دسامبر بیان کرد. بیش از 70 تاکستان انگور – تقریباً نیمی از باغ های انگور در این ایالت – در منطقه ای که به خاطر گیلاس های ترش شهرت دارد ، رشد می کنند. بیشتر سطح زیر کشت انگور شراب منطقه است Vitis viniferaارقام سنتی اروپایی که به تحمل سرما مشهور نیستند. اگرچه دریاچه میشیگان مقداری از سرما محافظت می کند ، اما درجه حرارت پایین تقریباً هر زمستان به آن انگورهای انگور آسیب می رساند. حوادث گرداب قطبی ، ناشی از تغییرات آب و هوایی ، بیشتر اتفاق می افتد. وی گفت: خسارت سرما و فصول رشد کوتاه و بسیار متغیر منطقه منجر به تغییر عملکرد و کیفیت انگور می شود.

وی برای مقابله با چالش ها برخی توصیه های کلی ، از جمله کشت انواع مقاوم در برابر سرما را ارائه داد:

—مدیریت سایه بان. برگ ها را زود باز کنید تا سایبان باز شود ، که باعث افزایش تهویه هوا و نفوذ نور می شود.

READ  اسنایدر: کشاورزی برای یک آینده پربار ضروری است

– تقویت حاصلخیزی خاک. خاک های شنی منطقه از بسیاری جهات برای تولید انگور خوب است ، اما برای تغذیه انگور ضعیف است. سطح ایده آل مواد آلی در منطقه ریشه 2-3 درصد است. این را می توان از طریق کاربردهای کمپوست به دست آورد. وی همچنین مالچ پاشی و تجدید مرتب صندوق عقب را برای حفظ تنه های سالم و جوان توصیه کرد.

– کشت تحت پوشش پوشاندن انگور باعث افزایش فصل رشد می شود ، تجمع گرما را افزایش می دهد و از انگور در مراحل مهم رشد محافظت می کند.

نصراللهیازار بخشی از این سمت را به عنوان یک مربی ترویج تاکستان به دلیل علاقه جوان به تاکستان با آب و هوای خنک تر به عهده گرفت. وی گفت كه بیشتر این توصیه ها می تواند در مورد سایر مناطق شراب سازی با آب و هوای خنك تر اعمال شود ، هرچند كه خاك های شنی شمال غربی میشیگان نسبتاً منحصر به فرد هستند.

نصراللهیازار در یک خانواده کشاورز و میوه دار در ایران بزرگ شد و قبل از آمدن به ایالات متحده در انگلستان در زمینه انگورکاری تحصیل کرد. وی دو سال پیش به عنوان یک دانش آموز بازدید کننده به MSU آمد. او در حال حاضر تلاش خود را برای حل مشکل مقاومت در برابر سرما متمرکز کرده است ، اما در برخی موارد دوست دارد یک باغ انگور جدید در مرکز تحقیقات باغبانی شمال غربی میشیگان ایجاد کند تا سیستم های آموزشی را مطالعه کند.

یکی از سیستم هایی که دوست دارد مطالعه کند ، به نام Pergola Trentina ، در منطقه ترنتینو در شمال ایتالیا استفاده می شود. آب و هوای ترنتینو که در کوه های آلپ واقع شده است ، مانند زمستان های سرد و فصول کوتاه رشد مانند میشیگان است. ترنتینو شراب “شگفت انگیزی” تولید می کند ، انگور با سطح بالاتر بریکس نسبت به میشیگان ، جایی که شراب سازان باید شکر اضافه کنند ، حاصل می شود. وی گفت: بیشتر این کیفیت میوه به سیستم Pergola Trentina برمی گردد ، جایی که خوشه های انگور در خارج از تاج آویزان هستند و نور پراکنده و گردش هوا خوبی دارند. •

READ  NuPhy از WSU جان تازه ای به فناوری کشت بافت Phytelligence می بخشد

توسط مت میلکوویچ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *