دسته‌بندی نشده

موفقیت در مهد کودک آغاز می شود: بهترین میوه دهنده سال 2020

در حالی که مزرعه میوه لامونت از سال 1992 تاکنون درخت مهد خریداری نکرده است ، رویکرد تولید درخت از تولید پیوندهای نیمکت تا حد ممکن به تولید درختانی که کاملا مناسب سیستم فوق دوک مزرعه هستند پس از رشد یک سال اضافی در سال تغییر کرده است. مهد کودک برای به دست آوردن قد و ارتقا dozens ده ها شاخه کوچک.  (آماندا موریسون / برای پرورش دهنده خوب میوه)
در حالی که مزرعه میوه لامونت از سال 1992 تاکنون درخت مهد خریداری نکرده است ، رویکرد تولید درخت از تولید پیوندهای نیمکت تا حد ممکن به تولید درختانی که کاملا مناسب سیستم فوق دوک مزرعه هستند پس از رشد یک سال اضافی در مهد کودک برای به دست آوردن قد و ارتقا dozens ده ها شاخه کوچک. (آماندا موریسون / برای پرورش دهنده خوب میوه)

هنگامی که رود فارو برای اولین بار در هنگام یک تور بین المللی انجمن درختان میوه در بریتیش کلمبیا باغ های فوق العاده دوک نخ ریسی دید ، در نگاه اول عشق بود. اما بدون داشتن درختان اضافی در مهد کودک خود مزرعه ، شاید او هرگز آن را امتحان نکرده باشد.

فارو گفت: “اگر ما نهالستان خود را پرورش نمی دادیم ، راهی وجود نداشت (ما) این همه هزینه را برای درختان خرج می كردیم.” “ما از سال 1992 یک درخت نهال خریداری نکرده ایم.”

وی پس انداز هزینه های درخت را بخشی مهم از موفقیت مزرعه خود می داند. با این حال ، این دقیقاً برعکس پول آسان است.

وی گفت: “برای من ، برای اینکه واقعاً یک پرورش دهنده خوب باشی ، باید همه کارها را به موقع انجام دهی ، و باید بتوانی کار مهد کودک را ابتدا انجام دهی.” “زمان بندی مهد کودک بسیار مهم تر است.”

فارو گفت ، تصمیم به افزایش سطح مهد کودک برای تولید درختان کافی برای انتقال بیشتر باغ به سیستم فوق دوک در واقع کار مهد کودک را آسان می کند ، زیرا برنامه بزرگتر مهد کودک ماشین آلات و کارکنان اختصاص داده شده را توجیه می کند.

فارو گفت ، سود مالی فراتر از قیمت درخت است ، زیرا به او امکان می دهد از جریان نقدی برای سرمایه گذاری در کاشت های جدید استفاده کند. او به جای نوشتن یک چک بزرگ قبل از کاشت ، سرمایه گذاری در تولید درخت را گسترش داد ، و بیشتر هزینه آن از طریق حقوق و دستمزد بود.

READ  وقف به فیزیولوژیست میوه درخت انعطاف پذیری بیشتری در تحقیقات می دهد

وی گفت: “این به ما كمك می كند تا هر سال درخت بكاریم.”

در طی سالها ، فارو و شرکایش ، خوزه اینیگوئز و جیسون وودورث ، روش مهد کودک خود را اصلاح کردند.

وودورث گفت: “در ابتدا ، ما فقط در تلاش بودیم تا درختان را با کمترین هزینه ، با استفاده از پیوندهای نیمساله نیمکت بکاریم.” اما همانطور که می دیدند چه مدت طول می کشد تا این درختان به تولید برسند ، شروع به کشف نحوه تولید درختان بهتر کردند.

اکنون ، آنها درختان را یک سال بیشتر در مهد کودک رها می کنند – روشی که معمولاً به آن اجازه می دهند تا درختان رشد کنند – و ده ها شاخه کوچک را تشویق می کنند تا درختانی تهیه کنند که به طور خاص برای سیستم فوق دوک آنها طراحی شده است. هنگام پیوند ، “درختان طراح” معمولاً 8 یا 9 فوت قد می کشند در سیستمی که در 11 سالگی از بین می رود.

در این ردیف گرده افشانی که اخیراً پیوند زده شده است ، می توانید یک پیوند 3 ساله در سمت چپ ، یک پیوند 2 ساله در سمت راست و یک پیوند جدید در مرکز مشاهده کنید ، جایگزین یک مورد نادر است که فارو گفت ، بگیر  (آماندا موریسون / برای پرورش دهنده خوب میوه)
در این ردیف گرده افشانی که اخیراً پیوند زده شده است ، می توانید یک پیوند 3 ساله در سمت چپ ، یک پیوند 2 ساله در سمت راست و یک پیوند جدید در مرکز مشاهده کنید ، جایگزین یک مورد نادر است که فارو گفت ، بگیر (آماندا موریسون / برای پرورش دهنده خوب میوه)

فارو گفت: “این تلاش می کند درختی را پیدا کند که در باغ قرار دارد و اساساً آماده کار است و تمام جوانی را در مهد کودک می گذارد.”

اگر آنها کشف کنند که یک واریته تازه انتخاب شده موفقیت آمیز نخواهد بود ، فارو هیچ گونه مشکلی در پیوند زدن روی یک بلوک جوان برای مبادله پیوندک ندارد.

فارو گفت: “این واقعیت که ما یک سیستم داریم و تلنگر آن ارزان است ، من بد نیستم که انواع مختلفی را به خطر بیندازم ، زیرا می دانم هزینه تغییر ما بسیار ناچیز است.”

READ  مطالعه خاک تاکستان آماده حفاری

فارو ، مایک آرگو ، مالک شرکت پیوند Argo در یاکیما ، واشنگتن ، را با آموزش تکنیک پیوند جانبی به او اعتبار می دهد که در سیستم فوق العاده دوک او بسیار عالی عمل می کند. فارو گفت: “این فوق العاده بود که او مایل بود آن را به اشتراک بگذارد.” ، آرگو موافقت کرد که به او آموزش دهد زیرا در واشنگتن بیش از حد مشغول بود و نمی توانست مرتبا به نیویورک بیاید.

فارو گفت ، پیوند زدن پیوندک جدید به درختی که هنوز تولید می کند ، مقداری از درد ناشی از ورق زدن یک باغ را به یک نوع جدید می برد.  با این رویکرد ، او فقط یک سال زراعی را به طور کامل از دست می دهد.  (آماندا موریسون / برای پرورش دهنده خوب میوه)
فارو گفت ، پیوند زدن پیوندک جدید به درختی که هنوز تولید می کند ، مقداری از درد ناشی از ورق زدن یک باغ را به یک نوع جدید می برد. با این رویکرد ، او فقط یک سال زراعی را به طور کامل از دست می دهد. (آماندا موریسون / برای پرورش دهنده خوب میوه)

برای سالها ، تیم فارو درختان را برای پیوند زدن قطع می کرد و فقط یک اندام پرستار باقی می ماند. سپس ، ایده ای را که در تور باغ Trever Meachum در میشیگان آموخته بود ، شروع کرد. فارو گفت ، Meachum قسمت پایین تنه شاخه ها را تمیز کرد تا به محل پیوند خورشید آفتابی شود ، اما در غیر این صورت برای آخرین محصول بالای درخت را ترک کرد.

با این رویکرد ، او فقط یک سال تولید را فدا می کند. فارو گفت ، در سال پیوند زدن ، چوب جدید معمولاً 2 تا 3 فوت رشد می کند ، اما پیوند قدیمی هنوز 50 سطل جریب به جای 70 مورد معمول انتخاب می کند. سپس آنها از بالا خراب می شوند ، یک سال زراعی را با آموزش یک درخت جدید از دست می دهند و سال بعد 30 تا 40 سطل در یک هکتار محصول برداشت می کنند.

آرگو گفت: “او فقط روش پیوند زدن را گرفت و با آن دوید و عالی عمل كرد.” او که خود یک مهد کودک بود ، از کار فارو در آنجا نیز تعریف کرد.

READ  Hort Show Day 2: جلسه فنی

وی گفت: “هنگامی كه شما با یك درخت از حالت پیوند نیمكتی كار می كنید ، مانند راد ، او می تواند كل درخت را به طور كامل رشد دهد – اندام ها ، سران ، همه اینها را فراخوانی می كند.” “افراد زیادی نمی توانند چنین کاری انجام دهند. در حال تبدیل شدن به یک باغبان به جای باغبان است و شما واقعاً باید طرز تفکر خود را به جایی که می توانید باغبان باشید تغییر دهید تا به آنها نیازهای لازم را بدهید. “

توسط کیت پرنگامان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *