واشنگتن قوانین جدید قرنطینه آفت انگور را در نظر می گیرد
واشنگتن قوانین جدید قرنطینه آفت انگور را در نظر می گیرد

ویروس لکه قرمز انگور ، که در اینجا در Cabernet Franc مشاهده می شود ، با پیشنهاد تغییر قانون که برای محافظت از صنعت شراب و انگور در برابر آفات و بیماری ها طراحی شده است ، به برنامه قرنطینه آفت انگور در ایالت واشنگتن اضافه خواهد شد.  گرچه ویروس در واشنگتن نادر است ، زیرا هیچ ویروس حشره شناخته شده ای در این ایالت ندارد ، نایدو رایاپاتی ، ویروس شناس دانشگاه ایالتی واشنگتن معتقد است اقدامات قرنطینه ای جدید برای محافظت از ذخایر کاشت باید ویروس را از دولت طی چند سال آینده حذف کند.  (با مجوز Naidu Rayapati / دانشگاه ایالتی واشنگتن)
ویروس لکه قرمز انگور ، که در اینجا در Cabernet Franc مشاهده می شود ، با پیشنهاد تغییر قانون که برای محافظت از صنعت شراب و انگور در برابر آفات و بیماری ها طراحی شده است ، به برنامه قرنطینه آفت انگور در ایالت واشنگتن اضافه خواهد شد. گرچه ویروس در واشنگتن نادر است ، زیرا هیچ ویروس حشره شناخته شده ای در این ایالت ندارد ، نایدو رایاپاتی ، ویروس شناس دانشگاه ایالتی واشنگتن معتقد است اقدامات قرنطینه ای جدید برای محافظت از ذخایر کاشت باید ویروس را از دولت طی چند سال آینده حذف کند. (با مجوز Naidu Rayapati / دانشگاه ایالتی واشنگتن)

پس از سالها بحث و گفتگو ، ایالت واشنگتن قصد دارد قوانین خود را که مربوط به حرکت موجودی کاشت انگور است ، برای محافظت از صنایع شراب و آب میوه در برابر آفات و بیماریها به روز کند.

تغییرات در برنامه قرنطینه آفت انگور ناشی از پنج سال کار صنعتی برای استاندارد سازی گواهینامه سهام مهد کودک انگور و نیاز به قرنطینه در ایالت های شمال غربی اقیانوس آرام بودجه ای است که توسط بودجه وزارت کشاورزی ایالات متحده تأمین می شود و توسط بنیاد صنعت شراب واشنگتن سازماندهی شده است. سرانجام کالیفرنیا نیز به آن پیوست.

تغییرات پیشنهادی قانون ، قوانین واشنگتن را با قوانینی در اورگان ، آیداهو و کالیفرنیا همسو می کند تا تجارت مهمانخانه ها در خارج از مرزهای ایالتی را آسان تر کند. اما همچنین روشن می کند که مقررات قرنطینه برای کاشت انگور آلوده در ایالت نیز اعمال می شود تا خطر گسترش آفات را کاهش دهد.

قوانین حرکت میوه را تنظیم نمی کند.

به عنوان یک صنعت شراب سازی نسبتاً جوان ، واشنگتن از آفات و بیماری های کمتری نسبت به کالیفرنیا یا اروپا برخوردار است. نایدو رایاپاتی ، ویروس شناس ، که به عنوان مدیر مرکز تحقیقات و ترویج کشاورزی آبیاری دانشگاه ایالتی واشنگتن خدمت می کند ، گفت: این مزیتی است که دولت برای محافظت از آن نیاز دارد.

وی گفت: “داشتن قوانین و مقررات قرنطینه و صدور گواهینامه کارآمد اولین قدم در این مسیر است.” “ما واقعاً در حال پیشرفت عالی هستیم.”

در ابتدا ، فرآیند به روزرسانی برنامه بر روی ویروس های انگور متمرکز بود ، اما کشف در سال 2019 که فیلوکسرا در واشنگتن شیوع بیشتری داشته است ، اولویت مدیریت آن از طریق برنامه قرنطینه را نیز افزایش داد ، گفت: سیندی کوپر از وزارت امور خارجه واشنگتن.

او گفت: “این در مکالمه ای بود که قبلاً درحال انجام بود.” “بزرگترین تغییر در اینجا کمی توسط فیلوکسرا ایجاد شده است ، و آن این است که اگر ما یک آفت قرنطینه را در یک سایت انگور در ایالت پیدا کنیم ، آن سایت باید قبل از اینکه بتواند سهام کاشت انگور را جابجا کند ، یک برنامه مدیریت آفات را انجام دهد. تجهیزات مشترک

کوپر گفت ، برنامه های قرنطینه به طور سنتی دور نگه داشتن آفات از ایالت است ، اما جلوگیری از گسترش بیشتر آفات قرنطینه که وجود دارد نیز به همان اندازه مهم است.

این شامل ویروسهای وابسته به گیاهان فیلوکسرا و انگور ، همراه با ویروس لکه قرمز انگور است که تحت تغییرات قانون پیشنهادی در لیست قرنطینه قرار می گیرد. رایاپاتی تخمین می زند که با انجام این اقدامات محافظتی می تواند ویروس لکه قرمز را از طی چند سال آینده از کشور دور کند.

“بر اساس تحقیقات ما ، ما هیچ گسترش لکه قرمز را نمی بینیم. هیچ بردارى وجود ندارد که بتواند آن را گسترش دهد (در اینجا) ، برخلاف leafroll ، بنابراین اگر ما بتوانیم از انتشار این ویروس در مواد کاشت جلوگیری کنیم ، باید بتوانیم مشکل را از ایالت واشنگتن برطرف کنیم. ” “این نوع دید من است که تبلیغ می کنم.”

این تغییرات همچنین شامل افزودن سه آفت است که در حال حاضر در واشنگتن یافت نمی شوند: تیزکن بالدار شیشه ای ، پروانه انگور اروپایی و شاخص Xiphinema، نماتد خنجری که ویروس فنل برگ انگور را وکتور می کند. آنهایی که در این لیست باقی مانده اند شامل ویروس fanleaf ، ویروس های مرتبط با برگ خواری ، فیلوکسرا و گیاه باقالی هستند.

کوپر گفت WSDA در حال همکاری با WSU و انجمن های صنعتی برای پشتیبانی از تصویب برنامه های ساده مدیریت آفات قرنطینه است. یک برنامه عملیاتی بسته به شرایط ممکن است متفاوت باشد: به عنوان مثال ، یک تاکستان با فیلوکسرا می تواند تجهیزات را قبل از انتقال آن به مکان دیگری خارج کند ، در حالی که یک مهد کودک برای قلمه زدن می تواند ویروس ها را آزمایش کند یا از آب گرم برای ریشه انگور استفاده کند برای کنترل آفات حشرات.

“مقررات دولتی مانع برداشت قلمه از همسایه توسط پرورش دهنده نمی شود ، اما ما می خواهیم از این فرصت استفاده کنیم و به تولیدکنندگان بگوییم که ما خدمات تشخیصی داریم که به شما کمک می کند مطمئن شوید از مواد آلوده برای کاشت خود استفاده نمی کنید.” گفت

اصلی ترین تغییر قانون پیشنهادی ، تولیدکنندگان واشنگتن را ملزم می کند هنگام وارد کردن مواد انگور از تأمین کنندگان اورگان یا کالیفرنیا ، گواهینامه گیاه پزشکی را بدست آورند تا نشان دهد که این مورد نیاز آزمایش ویروس واشنگتن را دارد.

در ایالت واشنگتن ، انگورهایی که برای استفاده در مزرعه یا برای فروش تکثیر می شوند ، نباید از آفات قرنطینه عاری باشند ، اما نیازی به گواهی ندارند.

کوپر گفت: “همه منافع رعایت این قرنطینه را مشاهده خواهند کرد.” “این وسیله نقلیه ای است که ما به وسیله آن از صنایع شراب و آب میوه خود محافظت می کنیم.”

انجمن Winegrowers Washington خواستار اصلاحات پیشنهادی در اوج روند استراتژی چند دولتی شد. ویکی شارلاو ، مدیر اجرایی انجمن ، گفت که این فرآیند همه صنعت و احزاب نظارتی را گرد هم آورده تا راه حل های عملی پیدا کنند.

وی گفت: “این روند ارزش دارد و من فکر می کنم مردم از نتیجه کار راضی خواهند بود.”

وی گفت ، مقررات به روز شده اختیارات بیشتری به WSDA برای کمک به صنعت شراب در مقابله با خطر گسترش آفات قرنطینه و بیماری ها در این ایالت می دهد.

شارلاو گفت: “من معتقدم كه صنعت با این فرض كه WSDA قبلاً چنین توانایی را داشت ، كار می كرد و ما از اینكه آنها چنین توانایی داشتند متعجب شدیم.” “ما می خواهیم بتوانیم یک آژانس نظارتی داشته باشیم که وقتی صنعت چیزی از مشکل تا فاجعه بار پیدا می کند ، پای خود را پایین بگذارد. این اجازه می دهد تا صنعت یک گام نهایی واقعاً قدرتمند برای محافظت از منافع اقتصادی خود باشد. “

شارلاو گفت ، واشنگتن اولین ایالت از گروه کاری است که به روزرسانی قوانین را نهایی می کند. او گفت که اورگان همچنین در یک روند قانون سازی قرار دارد ، اما در آیداهو ، قانونگذاران ایالتی باید تغییرات پیشنهادی محافظت از آفات را انتخاب کنند.

توسط کیت پرنگامان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

My Cart (0 items)

No products in the cart.

Cart
Your cart is currently empty.