پارکر و سارا شرل ، پرورش دهندگان جوان از رودخانه هود ، اورگان
پارکر و سارا شرل ، پرورش دهندگان جوان از رودخانه هود ، اورگان

سابقه خانواده / سارا و پارکر کشاورزان نسل اول هستند که اخیراً مزرعه خود را خریداری کرده اند. سارا از دانشگاه اورگان فارغ التحصیل شد و مدرک کارشناسی ارشد خود را در تجارت از دانشگاه جورج فاکس گرفت. پارکر از دانشگاه ایالتی اورگان در رشته مدیریت بازرگانی کشاورزی فارغ التحصیل شد. پدر و مادر سارا کتی و پاول رودینسکی و پدر و مادر پارکر کریس و تاد شرل هستند.

سن/پارکر 27 ، سارا 31
پرورش دهنده /رودخانه هود ، اورگان
محصولات زراعی/گلابی ، سیب و گیلاس
کسب و کار/رودخانه کلمبیا مدیریت زمین

چگونه شروع کردی؟
سارا: من در اصل در کشاورزی رشد نکردم. من تابستانهایم را در دوران راهنمایی و دبیرستان در مزرعه گیلاس در رودخانه هود کار می کردم. سپس در صنعت گشت و گذار کردم و به کالیفرنیا رفتم تا در یک کارخانه شراب سازی کار کنم ، سپس مدتی را در یاکیما گذراندم و قبل از انتقال به رودخانه هود در یک میز فروش کار کردم.

پارکر: من در دره رود هود بزرگ شدم و بیشتر دوستان نزدیکم مزارع خانوادگی داشتند. تجربیات تابستانی من کار در باغ های آنها بود. من و دوستانم با هم کار می کردیم که گلابی های رقیق می کنیم ، گیلاس را باتلاق می دهیم و در نهایت در خانه بسته بندی کار می کنیم. من از دانشگاه ایالتی اورگان فارغ التحصیل شدم ، و سپس برای یادگیری در مورد مدیریت باغ به یاکیما ، واشنگتن رفتم. بعد از حدود یک سال به رودخانه هود بازگشتم و فرصتی پیش آمد تا بتوانیم در زمین خودمان کشاورزی کنیم.

مسیر خود را به عنوان اولین کشاورز چگونه پیدا کردید؟
سارا: چیزی که ما همیشه در اولین جمع بودن در مورد آن صحبت می کردیم داشتن باغ خودمان بود. ما همیشه این صنعت را دوست داشتیم و می خواستیم بخشی از آن باشیم ، اما من تجربه زیادی با ag نداشتم. من خانواده ای نداشتم.

قبل از اینکه ما به طور کامل به این موضوع بپردازیم ، من واقعاً می خواستم کل صنعت را درک کنم. می دانستم که می خواهم در یک میز فروش تجربه کسب کنم. احساس کردم برای یک مزرعه بسیار مهم است که درک کند یک تیم فروش چگونه کار می کند و بخشی از آن است. بنابراین ، هر میز فروش را که می توانستم در یاکیما پیدا کنم جستجو کردم و رزومه خود را برای آنها فرستادم ، درهای آنها را کوبیدم و هر نوع شغلی را که پیدا کردم درخواست کردم.

وقتی فرصتی پیدا کردم ، توانستم یاد بگیرم که چگونه تجارت کار در قسمت بسته بندی با گیلاس ، گلابی و سیب انجام می شود. پس از حضور ، منتظر فرصت ها نبودم ، مدام به دنبال راه هایی برای یادگیری و ملاقات با مردم برای رسیدن به جایی که اکنون هستیم هستیم.

پارکر: برای من ، من می خواستم عامل اصلی مزرعه باشم. این هدف نهایی من از کودکی بود. آنچه من نیاز داشتم تجربه اداره مزرعه بود. من هدف خود را برای یادگیری از مزارع بزرگ واشنگتن مرکزی قرار دادم و مشابه سارا ، رزومه خود را در آنجا قرار دادم.

فهمیدم که فرصتهای خارق العاده ای برای جوانان در صنعت وجود دارد. وقتی در دانشگاه بودم ، تصور می کردم که برای یافتن کار تلاش می کنم. معلوم شد که من توانایی انتخاب جایی را دارم که می خواهم بعد از فارغ التحصیلی کار کنم.

من قادر به کار به عنوان یک مزرعه دار ، چکمه های زمینی ، کار با چندین کشاورز و یادگیری چندین روش مزرعه بودم. من نقاط را بین آنچه در باغبانی کالج آموخته ام با آنچه در این زمینه می آموختم مرتبط کردم.

چه چیزی شما را از داشتن یک مزرعه مزاحم می کند؟
سارا: واقعاً استرس زا است اما بسیار هیجان انگیز است زیرا ما در باغ خود درخت می کاریم و ظرف چند سال دیگر میوه می گیریم. من می توانم ببینم که آن از شکوفایی محصول ، به جعبه و به مشتری می رسد. من عاشق این هستم که بخشی از چیزی باشم که می توانید تمام مراحل کار را ببینید.

از زمان خرید مزرعه ما ، بسیاری از کارهای اداری و اداری وجود دارد. یکی از کارهای بزرگ من سازماندهی پسران است. احساس می کنم بیش از حد س questionsال می پرسم زیرا من فردی بسیار ریزه کاری هستم. من فکر می کنم بسیاری از افرادی که کشاورزی می کنند یک برنامه دارند ، اما این یک “طرح” است – من می خواهم مرحله به مرحله طرح این طرح را انجام دهم.

چه چیزی به شما در طرح مزرعه کمک می کند؟
سارا: وقتی اولین کارم را داشتم که در خانه بسته بندی گیلاس کار می کردم ، این یک گروه کوچک بود و همه چیز را مرتب می کرد. من یک تن آنجا یاد گرفتم. اکنون من با یک شرکت بزرگ Mount Adams Fruit کار می کنم ، جایی که همه چیز به صورت نوری طبقه بندی شده است. من توانسته ام شاهد رشد همه فناوری های پشتیبانی در صنعت گیلاس و گلابی باشم.

من فکر می کنم فناوری تولید کارآیی می کند و ما امیدواریم که برخی از آموخته ها را به مزرعه خود برگردانیم. وقتی ما این مزرعه را تحویل گرفتیم ، صاحبان قبلی هنوز از ورق های کاغذی استفاده می کردند و ما آن را به FieldClock تغییر دادیم و تقریباً در همه موارد از اسکنرهای نشان استفاده کردیم.

تقریباً در مورد کارهایی که در بسته بندی خانه کاری خود انجام می دهم ، اتوماسیون هرچه بیشتر فرآیندها و استفاده از فناوری برای برآورد و برنامه ریزی بوده است. اینها مواردی است که ما سعی داریم آنها را به مزرعه کوچک خود بیاوریم.

برای راه اندازی یک مزرعه کوچک چه نکاتی دارید؟
پارکر: من به دنبال منابعی بودم که بتوانیم از پس آن برآییم و به ما در مدرن سازی کمک کنیم. به عنوان مثال ، ما از Google Sheets برای ردیابی اسپری و موجودی خود استفاده می کنیم ، که اساساً یک دفترچه ثبت دیجیتال است. بنابراین ، وقتی به نرم افزاری مانند ApRecs برای قرار دادن سوابق اسپری خود مراجعه می کنید ، من قبلاً اطلاعات را در Google Sheets نوشته ام.

من نیازی به یادداشت های کاغذی ندارم زیرا وقتی کار من تمام شد روی تراکتور انجام شد. اکنون فقط انتقال داده است و کار من تمام شده است. ابزارهای زیادی برای مزرعه های کوچک در دسترس است تا بتوانند سازمان خود را بهبود ببخشند.

سارا: من فکر می کنم یکی از بزرگترین اهداف ما از ابتدا این بود که همه جا بسته های کاغذ نداشته باشیم. ما همه آن را به صورت الکترونیکی می خواهیم. ما برای بارگذاری و سازماندهی اسناد خود از چیزی به نام ShareFile استفاده می کنیم. ما می توانیم در هر مکانی به اطلاعات خود دسترسی پیدا کنیم. اگر در این زمینه بیرون هستید و باید به دنبال چیزی بگردید ، می توانید. اگر تلفن هوشمند دارید می توانید کار خود را انجام دهید. داشتن این اطلاعات در نوک انگشتان شما خوب است.

چه توصیه ای برای اولین بار پرورش دهندگان جوان دارید؟
پارکر: واقعاً آسان است که با مدرک خود از مدرسه خارج شوید و احساس کنید همه این دانش را به دست آورده اید ، اما من توصیه می کنم که عنوان خودخواهانه خود را در حرفه خود تعلیق کنید.

به یاد دارم که به رئیس اولم گفتم: “بگذارید فقط فرض کنیم که من هیچ چیز نمی دانم و سپس می توانیم از این طریق استفاده کنیم.” افرادی که با آنها کار خواهید کرد چیزهایی را تجربه کرده اند و اشتباهاتی مرتکب شده اند که احتمالاً مرتکب خواهید شد – و بهترین راه برای جلوگیری از آنها این است که بپرسید چه کاری متفاوت انجام داده اند. این درس ها ممکن است با ارزش ترین چیزهایی باشد که دریافت خواهید کرد.

سارا: برخی از بهترین یادگیری های من مربوط به افرادی است که حدود 50 سال در این صنعت بوده اند. فقط نشستن و مکالمه با آنها ، دیدن اینکه کجا می رود. افراد زیادی در این صنعت وجود دارند که می خواهند به نسل بعدی کمک کنند و به ما دانش دهند.

پارکر: از خود پرسیدیم 10 سال دیگر می خواهیم کجا باشیم؟ ما می خواستیم مزرعه خودمان را داشته باشیم و شرکت خود را داشته باشیم. خوب پس ، چگونه می توانیم به آنجا برسیم؟ ما با تجربه محدود کار را شروع کردیم. ما لیستی از مواردی را که باید یاد بگیریم ، کجا قرار بود انجام دهیم و چگونه می توانیم آن را انجام دهیم ، تهیه کردیم.

سارا: ما هر شب سال نو می نشینیم و پنج تا 10 سال آینده را برنامه ریزی می کنیم. من می دانم که به نظر کلیشه ای می آید ، اما ما این کار را می کنیم و از 10 سال به عقب برنامه ریزی می کنیم. تاکنون ، ما با آن طرح همراه بودیم و در برخی موارد ، کارها سریعتر از آنچه پیش بینی می کردیم پیش رفته اند. برای ما مهم بود که بدانیم می خواهیم آینده ما چگونه باشد و برای رسیدن به آنجا چه مراحلی را باید برداریم.

—TJ مولیناکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

My Cart (0 items)

No products in the cart.

Cart
Your cart is currently empty.