دسته‌بندی نشده

چلسی ون آکر ، جوان پرورش دهنده اهل ویلیامسون ، نیویورک

https://www.youtube.com/watch؟v=o1TVj8Qccoc

سابقه خانواده / چلسی در مزرعه خانوادگی بزرگ شد ، ون آکر فارمز ، فارغ التحصیل از دانشگاه کورنل و در زمینه خدمات برای فروش سیب نیویورک کار می کند. او دختر دن و لوری ون آکر است.

سن/28
پرورش دهنده /ویلیامسون ، نیویورک
محصولات زراعی/سیب ، هلو و آلبالو ترش
کسب و کار/New York Apple Sales Inc.

تو چطور شروع کردی؟
من بزرگ شدم که فکر می کنم معلم می شوم چون از ریاضیات و علوم لذت می بردم ، سپس در دبیرستان فهمیدم که می توانم با تمرکز بر کشاورزی به دانشگاه بروم.

من عاشق برنامه کورنل شدم و تحصیلاتم را شروع کردم به این فکر که فقط در کلاسهای مدیریت باغ شرکت می کنم اما تعجب کردم که چندین گزینه دارند.

من در رشته های علوم کشاورزی ، علوم گیاهی و تجارت با برخی از دوره های آموزشی در مدیریت تاکستان تحصیل کردم.

در شغل خود چه کار می کنید؟
در نقش فعلی ام ، من در ایمنی غذا و روابط پرورش دهنده کار می کنم. با ایمنی مواد غذایی ، من با همه تولید کنندگان خود کار می کنم تا آنها را برای ممیزی آماده کرده و آنها را در مورد هرگونه مقررات جدید به روز کنم.

همچنین ، من به شدت به امکانات بسته بندی خود متمرکز شده ام تا آنها را با برنامه HACCP (نقاط کنترل بحرانی تجزیه و تحلیل خطر) ، نظارت بر محیط زیست و برنامه های ایمنی مواد غذایی به روز نگه دارم. صرف وقتم برای انجام ممیزی های داخلی قسمت عمده ای از کاری است که انجام می دهم.

READ  English Breakfast Tea With Tasty Donut Desserts

منطقه در حال رشد شما چگونه است؟
ویلیامسون منطقه منحصر به فردی برای پرورش میوه است و محل زندگی موت است. ما در مزرعه خانوادگی خود روی سیب ، هلو و گیلاس تمرکز می کنیم ، بنابراین این محصولات همان چیزی است که بیشتر زندگی ام را تمرکز کرده ام.

ویلیامسون در امتداد دریاچه انتاریو است و آب و هوای آن برای رشد میوه درخت بسیار عالی است. آب و هوای خنک در تابستان به ما کمک می کند تا در ساحل دریاچه هلو ، گیلاس ترش و سیب تولید کنیم. بیشتر شهر کوچک از مزارع تشکیل شده است.

این یک جامعه فراوری فراوان است و من شاهد انتقال زیادی از فاصله 20 در 20 Greenings رم ، Idared و (Rhode Island) به کاشت های میوه تازه با چگالی بیشتر بوده ام. اکنون کاشت 1.5 فوت در 10 فوت Honeycrisp و Fuji را مشاهده خواهید کرد.

چندین تولید کننده مخلوط کار هستند و میوه هایی برای فرآوری و برخی دیگر برای بازارهای تازه تولید می کنند. انتقال زیادی به سمت انواع جدید ، کاشت و همچنین ذخیره سازی در مزرعه صورت گرفته است.

آینده منطقه خود را چه می بینید؟
بسیار جالب است که به تغییرات احتمالی نگاه کنید و خود تصمیم بگیرید که آینده مزرعه شما چه کاری انجام خواهد داد ، اما تغییر نیز بسیار گران است.

انتقال به سبک های جدید کشاورزی ممکن است طول بکشد تا بسته به اندازه مزرعه شما ، یک مزرعه میوه پردازش شده به یک بازار تازه تبدیل شود.

این امر به تولیدکنندگان نیاز دارد که هنگام سرمایه گذاری در رقم های مناسب در زمان مناسب و قمار چند مورد در یک زمان ، هوشمندانه عمل کنند. در واقع این تنها راه حرکت به جلو است.

READ  GLEXPO روز 2: "موج آبی" میشیگان را پشت سر می گذارد

چه چیزی به مزارع در حال گذار کمک می کند؟
داشتن مهارتهای تجاری قوی قسمت عمده ای از مزارع موفق است. حتی اگر در کلاس های علوم باغبانی و زراعت فراوان شرکت می کردم ، کاش چند کلاس تجاری دیگر نیز می گذراندم ، زیرا مدیریت امور مالی و مقابله با انتقال نسل بسیار مهم است.

دوره های کالج نمی توانند روش های خاص تجارت را برای اداره یک مزرعه آموزش دهند ، اما حداقل می توانند پایه شما را شروع کنند. همه فارغ از نحوه آموزش شما در مدرسه ، کمی متفاوت کار می کنند.

دانستن اینکه چه چیزی برای نوع خاک شما مفید است یا خانواده شما چطور کار تجاری را انجام می دهند بسیار متفاوت از آنچه می توانند آموزش دهند.

در مورد انتقال مزرعه به سایر پرورش دهندگان جوان چه می گویید؟
من با چندین مزرعه در حال گذار کار کرده ام و به سایر پرورش دهندگان جوان توصیه می کنم صبور باشند. انتقال چیزی نیست که یک شبه اتفاق بیفتد.

اگر می توانید ، سعی کنید تجربه کار در جایی غیر از مزرعه خانوادگی را داشته باشید. از آنجا که کار با خانواده همیشه آسان نیست ، بنابراین خوب است که با دیگران کار کنید و نحوه انجام کار سایر مزارع را تجربه کنید. حتی اگر این مدت شش ماه باشد ، من به کشاورزان جوان توصیه می کنم این کار را انجام دهند.

—TJ مولیناکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *