کنترل آفات پنسیلوانیا |  میوه دهنده خوب
کنترل آفات پنسیلوانیا | میوه دهنده خوب

لارو پروانه توت انگور که در محیط آزمایشگاه نشان داده شده است.  تغذیه داخلی لارو از توت انگور صورت می گیرد که نه تنها به میوه آسیب می رساند بلکه از لارو در برابر حشره کش ها محافظت می کند.  (با احترام Flor Acevedo / دانشگاه ایالتی پن)
لارو پروانه توت انگور که در محیط آزمایشگاه نشان داده شده است. تغذیه داخلی لارو از توت انگور صورت می گیرد که نه تنها به میوه آسیب می رساند بلکه از لارو در برابر حشره کش ها محافظت می کند. (با احترام Flor Acevedo / دانشگاه ایالتی پن)

انگور در سراسر پنسیلوانیا کاشته می شود ، اما دو منطقه اصلی در حال رشد تجاری با باغ های انگور و فشار آفت بسیار متفاوت برای مدیریت وجود دارد.

در شمال غربی پنسیلوانیا ، هزاران هکتار انگور آبدار ، عمدتا کنکوردز ، در اطراف دریاچه اری جمع می شوند ، که تا حدی از دمای شدید محافظت می کند. انگور آبدار در آن منطقه (که انواع شراب را نیز شامل می شود) معمولاً نسبت به حشرات و بیماری ها تحمل بیشتری دارد.

جنوب شرقی پنسیلوانیا ، که کاملاً در آب و هوای میانه اقیانوس اطلس محفوظ است ، انواع شراب بیشتری را رشد می دهد ، و آنهایی که تمایل دارند بیشتر تحت فشار آفات قرار بگیرند. این منطقه همچنین دمای هوا و شدت بارندگی بیشتری را تجربه می کند. به گفته اعضای تیم انگور و دانش شناسی دانشگاه ایالتی پن ، کنترل آفات در آنجا چالش برانگیزتر است و معمولاً به اسپری های مکرر نیاز دارد.

پروانه توت انگور ، مانند پروانه بزرگسالی که در اینجا دیده می شود ، آفت طبیعی انگور وحشی است.  به عنوان یک تاکتیک مدیریتی ، تولیدکنندگان باید حذف انگورهای وحشی نزدیک باغ های انگور تجاری را در نظر بگیرند.  (با احترام Flor Acevedo / دانشگاه ایالتی پن)
پروانه توت انگور ، مانند پروانه بزرگسالی که در اینجا دیده می شود ، آفت طبیعی انگور وحشی است. به عنوان یک تاکتیک مدیریتی ، تولیدکنندگان باید حذف انگورهای وحشی که در نزدیکی تاکستان های تجاری هستند را در نظر بگیرند. (با احترام Flor Acevedo / دانشگاه ایالتی پن)

هر دو منطقه باید با انواع آفات تاکستان کنار بیایند ، که به مدیریت مداوم نیاز دارند.

تیم انگور و فن شناسی در یک وبینار ماه ژوئیه در مورد مدیریت آفات در تاکستان های پنسیلوانیا بحث و گفتگو کردند. اندی موزا ، یک مربی آموزش ترویج در شهرستان اری گفت ، آنها تمرکز خود را روی دوره اواسط تا اواخر فصل قرار دادند که پس از شکوفایی آغاز می شود.

موزا گفت پروانه توت انگور ، برگ برگ انگور و سوسک ژاپنی سه آفات حشره ای گسترده در تاکستان های پنسیلوانیا هستند. دو مورد آخر برگ خوار هستند ، اما پروانه توت انگور مستقیماً از توت انگور تغذیه می کند و این از نظر اقتصادی بیشترین آسیب را از این سه مورد می زند.

شب پره توت انگور یک مشکل رو به رشد در تاکستان های کنکورد شمال غربی پنسیلوانیا و احتمالاً در کل ایالت است. تغییر آب و هوا ممکن است نقشی داشته باشد. در گذشته سالانه دو یا سه نسل بید توت انگور وجود داشت. همانطور که درجه حرارت به تدریج افزایش می یابد و فصول زودتر شروع می شوند ، اکنون سه یا چهار نسل در سال معمول است.

چوب های حاوی انگورهای وحشی مناطق پر خطر برای پروانه توت انگور است که از آفات طبیعی انگور وحشی است. اگر انگورهای وحشی در نزدیکی یک تاکستان تجاری رشد می کنند ، تولیدکنندگان باید فکر کنند که آنها را حذف کنند. شب پره های توت انگور به صورت شفیره زمستان گذرانی می کنند. پروانه ها در بهار ظهور می کنند و تخم های خود را روی توت های در حال رشد انگور وحشی می گذارند. نسل بعدی روی انگورهای زیر کشت تخم مرغ می گذارد. موزا گفت ، لاروهایی که از آن تخمها بیرون می آیند در توت های انگور تغذیه می کنند – جایی که از حشره کش ها محافظت نمی شوند.

رشد حشرات با دما ارتباط زیادی دارد. استراتژی های کنترل باید متناسب با رشد حشرات باشند. تولیدکنندگان پنسیلوانیا می توانند زمان اسپری را با استفاده از مدل درجه بید شب پره توت انگور تعیین کنند که توسط محققان ایالت پن تهیه و در دسترس است newa.cornell.edu. موزا همچنین توصیه کرد که یک منطقه عاری از علف های هرز را در زیر ملافه نگه دارید و سایبان ها را باز کنید تا پوشش اسپری بهتری داشته باشید.

فلور Acevedo ، استادیار حشره شناسی ، برخی دیگر از آفات حشرات را که تولید کنندگان انگور باید مراقب باشند ، توصیف کرد ، از جمله اشکال متعفن بدبو قهوه ای ، که برای اولین بار در پنسیلوانیا در سال 1998 شناسایی شد. میوه مگس بال های خالدار drosophila و Drosophila melanogaster؛ و فانوس دریایی خالدار ، یک گونه مهاجم جدید است که به 26 شهرستان در پنسیلوانیا و حداقل پنج ایالت همسایه گسترش یافته است و شناخته شده است که تعداد زیادی از باغ های انگور را تغذیه می کند.

هرچند همه تهدیدات حشرات تهاجمی نیستند. Acevedo بحث فیلوکسرا انگور ، حشره شته مانند ، که در ایالات متحده شرقی به دو شکل انجام می شود: یکی که از برگ تغذیه می کند ، دیگری از ریشه. منبع تغذیه ریشه تهاجمی تر از این دو است. فیلوکسرا توانایی تولید مثل بالایی دارد و قادر است انگورهای حساس را طی چند سال از بین ببرد. یکی از بهترین راه های مبارزه با حشره بومی ، استفاده از پایه های مقاوم است.

فیلوکسرا هوایی (به شکل برگ) از برگهای انگور تغذیه می کند و در نتیجه تشکیل صفرا می شود.  مجاری متعدد باعث تحریف برگ (حجامت برگها به سمت بالا) می شود.  آلودگی زودرس و شدید می تواند توانایی انگور در تولید سطح برگ را کاهش دهد ، که می تواند باعث برگ زدایی زودرس شود و ممکن است رسیدن را به تأخیر بیندازد.  (با احترام Flor Acevedo / دانشگاه ایالتی پن)
فیلوکسرا هوایی (به شکل برگ) از برگهای انگور تغذیه می کند و در نتیجه تشکیل صفرا می شود. تعداد زیادی از صفرا ها باعث تحریف برگ (حجامت برگها به سمت بالا) می شوند. آلودگی زودرس و شدید می تواند توانایی انگور در تولید سطح برگ را کاهش دهد ، که می تواند باعث برگ زدایی زودرس شود و ممکن است رسیدن را به تأخیر بیندازد. (با احترام Flor Acevedo / دانشگاه ایالتی پن)

از طرف بیماری ، تولیدکنندگان جنوب شرقی پنسیلوانیا اخیراً اوقات سختی را با کپک زدگی سپری کرده اند. برایان هد ، تکنسین تحقیقاتی در ایالت پن ، گفت: هوای گرم و مرطوب برای این بیماری مطلوب است و در این منطقه بارندگی بیش از حد متوسط ​​در چند سال گذشته انجام شده است.

در طول تابستانهای مرطوب و بارانی ، هید به تولیدکنندگان هشدار داد تا باغ های انگور خود را برای گیاهان سفید مانند قارچ سفید در قسمتهای زیرین برگها جستجو کنند. وی همچنین بر اهمیت کنترل زیر سایبان های تاکستان تأکید کرد. سایبان های متراکم باعث سایه زدن بیش از حد می شوند ، که می تواند منجر به توسعه بیشتر بیماری شود. وی توصیه کرد برگها را در منطقه میوه ، چه با دست و چه با ماشین جدا کنید.

هد گفت قارچ کش های مصنوعی – که بطور منظم و به صورت چرخشی استفاده می شوند – کلید اصلی کنترل خوب کپک زدگی هستند.

کپک پودری به اندازه کپک خاکی مرطوب نیست. به محض شروع عفونت اولیه برگ ها ، شاخه ها و خوشه ها ، بیماری می تواند بدون نیاز به بارندگی بیشتر برطرف شود. وی گفت ، علاوه بر این ، عفونت های کپک پودری می توانند نواحی نکروزه روی میوه را ایجاد کنند که بعداً به نقاطی از پوسیدگی دسته تبدیل می شود.

به طور کلی ، انواع شراب نسبت به انواع آب میوه بیشتر در معرض کپک پودری هستند. هید گفت که قارچ کش های مصنوعی کلید اصلی کنترل خوب کپک پودری هستند که از اوایل فصل شروع می شوند. و مانند کپک ، کنترل تراکم و ضخامت سایبان های تاکستان بسیار مهم است.

توسط مت میلکوویچ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

My Cart (0 items)

No products in the cart.

Cart
Your cart is currently empty.