یک مزرعه متولد می شود |  میوه پرور خوب
یک مزرعه متولد می شود | میوه پرور خوب

هایدن (سمت راست) و آماندا دونی برنامه های بلند پروازانه ای برای مزرعه سیبی دارند که در سال 2019 در سیمکو ، انتاریو ، کانادا خریداری کردند. در سال دوم کشاورزی با هم ، آنها باغ دوم را خریداری کردند ، با وجود عدم اطمینان همه گیر ، تجارت خود را رشد دادند.  (TJ Mullinax / خوب پرورش دهنده میوه)
هایدن (راست) و آماندا دونی برنامه های بلند پروازانه ای برای مزرعه سیبی دارند که در سال 2019 در سیمکو ، انتاریو ، کانادا خریداری کردند. در سال دوم کشاورزی با هم ، آنها باغ دوم را خریداری کردند ، با وجود عدم اطمینان همه گیر ، تجارت خود را رشد دادند. (TJ Mullinax / خوب پرورش دهنده میوه)

هیدن دونی در یک مزرعه خانوادگی در نیوزیلند بزرگ شده است ، اما اکنون او و همسرش ، آماندا دونی ، در حال ساخت مزرعه خود در آن سوی کره زمین ، در منطقه نورفولک ، انتاریو ، در نزدیکی محل رشد آماندا در یک محصول نقدی هستند. مزرعه .. زمینه کسب و کار قوی ، حمایت جامعه و کارگران باتجربه مزرعه به آنها کمک کرد تا زمین کار کنند.

آنها اولین باغ خود را در سال 2019 خریداری کردند ، زمانی که پرورش دهنده صاحب باغ 45 هکتاری در کنار خانه آنها تصمیم به بازنشستگی گرفت و از آنها خواست آیا به این ملک علاقه دارند؟ آنها علاوه بر شغل او به عنوان مدیر کل انجمن تولیدکنندگان میوه نورفولک ، NFGA ، و سازماندهی مشاغل تورهای شراب سازی و کارخانه های آبجوسازی ، از شانس خود برای کشاورزی پریدند. او گفت که مشاغل روزمره در هنگام تأمین وام برای خرید و بهره برداری از باغ ها کمک کردند.

آماندا وقتی که میوه پرور خوب سال گذشته بازدید کرد او گفت که سال اول در اختیار داشتن مزرعه ، چیزهای زیادی برای یادگیری وجود داشت ، اما آنها یاد گرفتند که کار را دوست دارند. “این مثل این است که برای اولین بار بچه دار شوید.”

آنها آن را به نام Suncrest Orchards تعمید دادند

و مانند یک نوزاد ، مزرعه آنها به سرعت در حال رشد است. هیدن گفت ، آنها زمستان سال گذشته باغ دوم خریداری کردند و سطح زیر کشت خود را دو برابر کردند و هدف آنها این است که در چند سال آینده به 150 هکتار زمین گسترش دهند تا مقیاس کافی برای به دست آوردن کارایی و درآمد حاصل از عملیات باغ وجود داشته باشد.

برنامه های بلند پروازانه Dooneys در منطقه ای برجسته است که طی سالها شاهد بازنشستگی و ادغام قابل توجهی بوده است ، مارشال شوئیلر ، رئیس NFGA ، که به همراه پسرانش بزرگترین تجارت باغ در منطقه را اداره می کنند ، اظهار داشت.

شوئیلر گفت: هوش مالی هیدن به او کمک کرد تا از فرصتی که سایر تولیدکنندگان خارج از این تجارت به آنها ارائه داده استفاده کند. این خوب است ، زیرا برای موفقیت بسته بندی و ذخیره سازی NFGA مهم است که به اندازه کافی سیب برای تهیه آن در منطقه رشد داده شود.

شوایلر گفت: “دیدن او بسیار چشمگیر خواهد بود”. “هایدن نوعی پسر است که به هیچ کمکی احتیاج ندارد ، اما او نوعی پسر است که از شما کمک نمی کند.”

از طرف خود ، هیدن گفت حمایت Schuylers و دیگران در جامعه NFGA بسیار ارزشمند است. وی پس از به دست آوردن دارایی های یک پرورش دهنده بزرگ منطقه که بازنشسته شد ، توانست باغ دوم را خریداری کند.

کار روزانه هایدن دونی در انجمن تولیدکنندگان میوه نورفولک به وی یک مزیت می بخشد وقتی که می خواهد فکر کند کدام سیب ها برای آینده سرمایه گذاری می کنند ، مانند این بلوک آمبروزیا.  (TJ Mullinax / خوب پرورش دهنده میوه)
کار روزانه هایدن دونی در انجمن تولیدکنندگان میوه نورفولک به وی یک مزیت می بخشد وقتی که می خواهد فکر کند کدام سیب ها برای آینده سرمایه گذاری می کنند ، مانند این بلوک آمبروزیا. (TJ Mullinax / خوب پرورش دهنده میوه)

علاوه بر یک بلوک باغ 40 هکتاری که در یک سیستم جدید با چگالی بالا کاشته شده بود ، شوایلر موافقت کرد که دونی می تواند قرارداد برخی از کارگران مهمان قدیمی را که در این ملک جدید کار کرده اند ، بگیرد.

شویلر گفت: “او نیاز به داشتن افراد توانمند و شایسته دارد.”

هیدن گفت ، این ملک جدید که 20 دقیقه از مزرعه خانه آنها فاصله دارد ، به این معنی است که خدمه باید بیشتر مراقب خودشان باشند.

وی گفت: “اگر خدمه فصلی نداشتیم ، این خیلی سخت تر بود.” “ما چند نفر از آقایان مسن تر را در مورد نیروی کار داریم. آنها واقعاً تجربه خوبی کسب کرده اند و می دانند که چگونه به طور موثر کار کنند. “

بهره گیری از تجربه خدمه و حمایت از آنها ملفه بزرگی از موفقیت آنها تاکنون بوده است – به چندین نفر مسئولیتهای مختلفی از عملیات ، مانند آبیاری و تجهیزات اختصاص داده شده است. زمستان سال گذشته وی برای کاهش فشار کار در دستگاه های برش دستی دستی سرمایه گذاری کرد و همچنین باعث افزایش 25 درصدی کارایی آنها شد.

آماندا گفت ، آنها با خرید اولین مزرعه ، قرارداد با دو کارگر مهمان را که سال ها هر فصل با همسایگان خود بودند و اکنون احساس می کنند عضوی از خانواده هستند ، تمدید کردند. وی گفت ، او حقوق و دستمزد ، حسابداری ، حسابرسی ایمنی غذا را اداره می کند و به طور کلی به عنوان “مادر مزرعه” خدمت می کند ، و هر آنچه را که باید انجام شود انتخاب می کند. وی گفت ، دو بچه آنها 12 و 14 ساله نیز امسال فهمیدند که از کمک در باغها لذت می برند. کانر ، 14 ساله ، تابستان امسال اولین فیش حقوقی خود را برای لاغری با خدمه دریافت کرد – این به شما کمک کرد.

وقتی آنها گسترش یافتند و نیاز به قراردادن کارگران میهمان بیشتر داشتند ، آنها از دو کارگر قدیمی خود ، که بسیاری از بچه های مزرعه دیگر را می شناختند ، به دنبال توصیه بودند. وی گفت ، این امر زمینه ساز خدمه منسجمی متشکل از 5 نفر بود که در بهار هنگامی که ویروس کرونا ویروس کرونا را محدود کرد توانایی ارتباط اجتماعی افراد در خارج از مزرعه را فراهم کرد.

هیدن گفت: موج دیگری از کارگران قرار بود دقیقاً قبل از برداشت برسد ، اما تأخیرهای کنسولگری ، به علاوه قرنطینه دو هفته ای که برای همه وارد شده به کانادا لازم است ، ورود به موقع کارگران مهمان از جامائیکا را غیرممکن می کند. پس از مدت کوتاهی وحشت ، او و سایر تولیدکنندگان نورفولک با تولیدکنندگان میوه سنگ از منطقه نیاگارا ، که در حال برداشت محصول بودند ، ارتباط برقرار کردند و قرارداد برخی از کارگران مهمان خود را که مایل به ماندن در برداشت سیب بودند ، انتقال دادند.

هیدن گفت ، بعد از اینکه همه چیز 2020 به آنها وارد شده است ، از جمله یخ زدگی ، تگرگ و بیماری همه گیر ، “اگر بتوانید برداشت نکنید ، بسیار خرد کننده خواهد بود.”

به گفته آماندا دونی ، نامگذاری مزرعه آنها که اکنون به نام باغهای سانکرست نامگذاری شده است ، کمی شبیه نامگذاری یک نوزاد بود.  او با استفاده از شبکه های اجتماعی داستان مزرعه را بازگو می کند و مشتریان را به انتخاب رویدادهای خود دعوت می کند.  (TJ Mullinax / خوب پرورش دهنده میوه)
به گفته آماندا دونی ، نامگذاری مزرعه آنها که اکنون به نام باغهای سانکرست نامگذاری شده است ، کمی شبیه نامگذاری یک نوزاد بود. او با استفاده از شبکه های اجتماعی داستان مزرعه را بازگو می کند و مشتریان را به انتخاب رویدادهای خود دعوت می کند. (TJ Mullinax / خوب پرورش دهنده میوه)

آشنایی با مزرعه آنها

هیدن گفت: “ما بسیار خوش شانس هستیم زیرا فرصتی برای خرید مزرعه کلید در اختیار داشتیم.” انواع آنها شامل Gala ، Ambrosia ، Honeycrisp ، Sunrise ، Ginger Gold ، Paula Red و Golden Delicious است ، از جمله 16 جریب کاشت دوک بلند بلند از Honeycrisp و Ambrosia. صاحبان سابق حتی نکاتی را در مورد چگونگی رقیق کردن هر بلوک در چشمه اول به او دادند.

بر خلاف آن کاشت های مدرن ، آنها همچنین به برداشتن برخی از قدیمی ترین درختان در شهرستان نورفولک ادامه می دهند – گریه گران Paula Reds بر روی ریشه های استاندارد که بیش از 60 سال سن دارند و به نظر می رسد یک درد واقعی برای هرس است.

وی گفت: “همه به شما خواهند گفت این باغی نیست كه شما باید در آن رشد كنید ، اما هنوز هم قبض ها را پرداخت می كند.” در هر هکتار 70 سطل قابل توجه تولید می کند و از آنجا که یک سیب تابستانی است ، هیچ هزینه ذخیره سازی برای بازپرداخت وجود ندارد. او آنها را نگه می دارد تا زمانی که هزینه نگهداری آنها بیش از بازپرداخت آنها شروع شود.

ابتدا فکر کردن در مورد نکته آخر ، رویکرد استاندارد هیدن است. او اعتبار کار خود را در NFGA بخاطر کمک به او در درک شاخصهای اصلی عملکرد برای پایه گذاری کار خود عنوان کرد. وی گفت ، تولیدكنندگان تمایل دارند كه بازده هر سطل را بررسی كنند ، اما در واقع این به شما نمی گوید كه باغ شما چگونه عمل می كند.

مزرعه خانگی Dooneys ترکیبی از بلوک های جدید و قدیمی ، از جمله این درختان قرمز Paula Red است که هیدن دونی گفت برخی از درختان سودآور در این ملک هستند و علیرغم ظاهر غیر منتظره آنها ، سیب زودرس تولید می کنند.  (TJ Mullinax / خوب پرورش دهنده میوه)
مزرعه خانگی Dooneys ترکیبی از بلوک های جدید و قدیمی است ، از جمله این درختان قرمز Paula که هیدن دونی گفت برخی از درختان سودآور در این ملک هستند و علیرغم ظاهر غیر منتظره آنها ، سیب زودرس تولید می کنند. (TJ Mullinax / خوب پرورش دهنده میوه)

وی گفت: “ما در NFGA سیستمی در اختیار داریم كه اطلاعات را از حسابداری خارج می كند و در كنار سطح زیركشت قرار می دهد” در پورتال آنلاین ، تا ببینیم كه هر باغ چه عملکردی دارد. “شما به بسته بندی میوه ها و بازگرداندن هر هکتار نیاز دارید.”

وی گفت: تهیه یک طرح تجاری و تشریح تجزیه و تحلیل هزینه ، برای کار با بانکدار آنها ، همچنین چارچوبی برای اهداف آنها برای مزرعه ایجاد کرد و اطمینان حاصل کرد که از نظر مالی امکان پذیر است. او و آماندا می خواهند اکنون ارزش سهام عرق را برای ایجاد یک تجارت موفق که روزی بازنشستگی آنها را تأمین می کند ، قرار دهند.

“لزوماً یک راه درست و یک راه غلط برای کشاورزی وجود ندارد. شما باید تا آنجا که می توانید اطلاعات بگیرید و سپس اعداد را اجرا کنید و تصمیم بگیرید که چه چیزی برای مزرعه شما مفید است. ” “شما نیازی نیست که زیباترین عمل را انجام دهید. شما باید بیشترین سود را داشته باشید. ”

امسال ، همراه با چالش سازگاری با بیماری همه گیر و استفاده از دومین مزرعه جدید طی دو سال ، در اوایل ماه مه به شدت توسط یخ زدگی آسیب دیدند. با وجود چندین شب بی خوابی ، مزرعه خانگی حدود 50 درصد محصول خود را از دست داد.

کمی از میوه آنها توسط گردشگرانی برداشت شد که می خواستند یک تجربه واقعی مزرعه را به تورهای پاییزی و آبجو که توسط شرکت آماندا ، Ride the Bine برگزار شده است ، اضافه کنند.

“امسال بیش از هر زمان دیگری مردم واقعاً مشتاق آن تجربه مزرعه در فضای باز هستند. آنها می خواهند فضای باز ، هوای تازه داشته باشند و می خواهند با منابع غذایی خود تماس بگیرند. ”

هایدن افزود ، بسیاری از مردم حتی نمی دانند كه هر سیب باید با دست چیده شود. به همین دلیل برای او مهم است که تورهای گردشگری را به مزرعه دعوت کند ، حتی اگر فروش سیب در طرح چیزهای ناچیز باشد. وی گفت: “كشاورزان به مردم نیاز دارند تا بفهمند ما چه می كنیم.”

توسط کیت پرنگامان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

My Cart (0 items)

No products in the cart.

Cart
Your cart is currently empty.